В Україні створять кандидатський резерв держслужбовців

В Україні створять кандидатський резерв держслужбовців

В Україні створять кандидатський резерв держслужбовців unsplash.com

Народні депутати проголосували за закон про державну службу щодо кандидатського резерву. За ухвалення цього документу у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками проголосували 258 депутатів.

Ухвалення такого законопроєкту викликано необхідністю використання професійного потенціалу кандидатів на посади державної служби, які набрали найбільшу кількість балів за результатами рейтингу кандидатів, що взяли участь у конкурсі, але не визначені суб’єктом призначення або керівником державної служби переможцями конкурсу.

Цей закон встановлює можливість автоматичного запрошення через особистий кабінет на Єдиному порталі вакансій державної служби кандидата, інформація про якого міститься в базі кандидатського резерву, до участі у конкурсах на інші посади державної служби, якщо його професійна компетентність відповідає вимогам до таких посад. Інформація щодо таких кандидатів також може надаватися на відповідні запити державних органів.

Також закон встановлює однорічний строк перебування в базі кандидатського резерву інформації щодо зазначених кандидатів (з дати оприлюднення інформації про переможця конкурсу або про відсутність переможця конкурсу).

Автори законопроєкту вважають, що це сприятиме забезпеченню доступу до державної служби більшої кількості професійних осіб, які володіють необхідними знаннями, уміннями та навичками, моральними і діловими якостями.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди