На Вінниччині встановили меморіальну дошку загиблому льотчику

На Вінниччині встановили меморіальну дошку загиблому льотчику

На Вінниччині встановили меморіальну дошку загиблому льотчику
Відкриття меморіальної дошки загиблому льотчику Сергію Бондаренку. Фото: Липовецька міськрада

У Липовці на Вінниччині відкрили меморіальну дошку загиблому льотчику Сергію Бондаренку. Оборонець загинув 6 березня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів. Йому було 26 років, повідомили у Липовецькій міськраді.

Пам'ятний знак встановили у Липовецькому ліцеї №2, де навчався Сергій Бондаренко.

Свій перший бойовий виліт штурман вертолітної ескадрилії здійснив 21 квітня 2020 року

Сергій народився в селищі Оратів Вінницької області. Згодом родина переїхала до міста Липовець. Закінчив Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Після випуску поїхав на службу до Полтави у 18-ту окрему бригаду армійської авіації імені Івана Сікорського Повітряних Сил ЗСУ. Був штурманом.

"У 2021 році за відмінне виконання поставлених завдань йому було достроково присвоєно військове звання – капітан. В 2022 році Сергій Бондаренко був рекомендований до виконання миротворчої місії ООН в Демократичну Республіку Конго, але плани на майбутнє перекреслила широкомасштабна війна. З перших її хвилин він став на захист українського неба від окупантів" ,– повідомили у Липовецькій міськраді.

Сергій Бондаренко здійснив 795 польотів, із них 47 бойових.

6 березня 2022 року його екіпаж вилетів на виконання завдання в напрямку населеного пункту Михайлівка Миколаївської області для знищення колони військової техніки та живої сили противника. На зворотному шляху у вертоліт влучила ракета переносного зенітно-ракетного комплексу. Весь екіпаж загинув, але бойове завдання виконаликолона російських військових була розбита вщент.

На Вінниччині встановили меморіальну дошку загиблому льотчику
Фото: Липовецька міськрада

У березні 2022 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальні цінності України, вірність військовій службі капітан Бондаренко був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ і ІІ ступенів. Другим, на жаль, уже посмертно.

Зініціювали відкриття дошки памʼяті на фасаді другого Липовецького ліцею вчителі Сергія. Гроші її на виготовлення збирали всією громадою, розповів батько захисника Микола Бондаренко.

Читайте також

  • Вінницькі й іноземні волонтери передали українським захисникам на фронт чотири автомобілі
  • "Щодня чекали від нього звістку": рідні Юрія Наконечного з Вінниччини розповіли про звільнення оборонця з полону

Вибір редакції

На початок