Суд не знайшов порушень мовного закону у соцмережах мера Харкова Ігоря Терехова

Суд не знайшов порушень мовного закону у соцмережах мера Харкова Ігоря Терехова

Суд не знайшов порушень мовного закону у соцмережах мера Харкова Ігоря Терехова
Фото: Харківська міська рада

Міський голова Харкова Ігор Терехов оскаржив постанову про накладання повторного штрафу за порушення мовного законодавства.

Про це йдеться у рішенні Київського райсуду Харкова, яку опублікували у Єдиному держреєстрі судових рішень 10 квітня.

У тексті рішення йдеться про те, що Терехов обґрунтував позовні вимоги тим, що "постанова є незаконною, тому що Уповноважений та його представник склали протокол та винесли постанову без винесення відповідного рішення та акту про держконтроль за застосування державної мови".

"Ігор Терехов посилався на те, що його Facebook-сторінка та Telegram-канал не є інтернет-представництвом ані органу місцевого самоврядування, ані Харківського міського голови. Він веде їх як публічна, а не посадова особа. Тому він вважає, що оскаржувана постанова має бути визнана незаконною та бути скасована", — йдеться в тексті рішення.

Проте, після винесення постанови про порушення мовного закону, Терехов почав вести сторінки у соцмережах українською.

Суддя Світлана Лисиченко задовольнила позов Ігоря Терехова, скасувала та визнала незаконною постанову Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кремня.

Нині триває час на апеляційне оскарження.

Що відомо

  • За невикористання державної мови у зверненнях до харків'ян, а також в ефірі телемарафону "Єдині новини" мер Харкова Ігор Терехов мав сплатити штраф, стало відомо у листопаді 2022 року. Крім того, мовний омбудсмен виніс постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження. Йдеться про те, що сторінки Терехова у Facebook та Telegram ведуться російською.
  • "Офіційно я буду розмовляти українською. Що стосується мого спілкування з харків’янами — я буду спілкуватися російською", — прокоментував мер постанову омбудсмена.
  • Терехов сплатив перший штраф 2 грудня, повідомила заступниця міського голови Харкова Тетяна Чечетова-Терашвілі у відповіді на запит Суспільне Харків. Мовний омбудсмен підтвердив, що мер міста оплатив штраф у сумі 3400 гривень, які поповнили міський бюджет.
  • 15 листопада Ігор Терехов у спілкуванні з пресою перейшов на українську.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок