ISW: керівник ПВК "Вагнер" Пригожин повертає прихильність Путіна

ISW: керівник ПВК "Вагнер" Пригожин повертає прихильність Путіна

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин
Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, схоже, повертає собі прихильність президента Росії Володимира Путіна. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Вочевидь, це відбувається внаслідок нездатності російських регулярних збройних сил виконати завдання, які Путін поставив перед ними під час зимового наступу на Донбасі.

За даними аналітиків, “вагнерівці”, схоже, отримують підкріплення, боєприпаси та політичне визнання. 17 квітня джерела, пов'язані з ПВК “Вагнер”, повідомили, що готується до трьох мотострілецьких бригад мобілізованих військовослужбовців для посилення флангів ПВК “Вагнер” у Бахмуті. Пригожин також підтвердив, що російські повітряно-десантні війська (ВДВ) діють поряд із “вагнерівцями”. Він також повідомив, що ПВК “Вагнер” активно отримує артилерійські снаряди. Це вказує на те, що Пригожин відновив постачання боєприпасів від Міністерства оборони Росії. Крім того, Державна Дума Росії розгляне поправки до російського закону про права ветеранів, які передбачають надання статусу ветеранів представникам приватних військових компаній і добровольцям.

“Пригожин регулярно виступав за визнання співробітників "Вагнера" учасниками "спеціальної військової операції" в Україні, і прийняття цього законопроєкту означатиме, що позиція Пригожина у найближчому оточенні Кремля покращилася”, — йдеться в аналітичному звіті.

Водночас, наразі незрозуміло, наскільки Путін довіряє Пригожину, відзначили аналітики.

Читайте також: Ексв'язні з ПВК "Вагнер" зізналися у масових розстрілах цивільних у Бахмуті

“Путіну, ймовірно, потрібна негайна перемога в Бахмуті напередодні Дня Перемоги 9 травня або пресконференції "Пряма лінія", яку, за чутками, він готується провести в червні, щоб підтвердити свій авторитет серед внутрішньої аудиторії”, — йдеться в аналітичному звіті.

Поліпшення відносин Путіна з ПВК “Вагнер” також може бути симптомом його вагань щодо посилення мобілізації та сигналом про повернення до криптомобілізації, відзначили аналітики. Путін збільшив щорічну квоту призову з 134 000 призовників до 147 000 чоловік на весняний призов 2023 року і, ймовірно, відчуває нестачу інструкторів для підготовки призовників, мобілізованих і добровольців. Можливо, Кремль сподівається використати інструкторів "Вагнера" для підготовки своїх мобілізованих сил. За даними ISW, Кремль доручив вербування особового складу націоналістичним групам і зараз проводить масштабні кампанії з набору добровольців.

“Наразі ПВК "Вагнер" проводить набір по всій Росії, і не виключено, що Кремль все ще розглядає ПВК "Вагнер" як реальне джерело бойової потужності”, — йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки  ISW щодо війни в Україні:

  • Інтерв'ю з двома колишніми бійцями ПВК "Вагнер" про їхнє поводження з українськими дітьми та іншими цивільними і військовополоненими ще більше підкреслює, як ПВК "Вагнер" інституціоналізував систематичну жорстокість як частину свого фундаментального способу дій.
  • Інтерв'ю Gulagu.net з двома колишніми бойовиками ПВК "Вагнер" дає уявлення про структуру сил "групи Вагнера" і розстановку оперативних пріоритетів.
  • Московський міський суд засудив російського опозиційного активіста Володимира Кара-Мурзу до 25 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді за критику Кремля і війни в Україні.
  • Міністр оборони Китаю Лі Шанфу зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві 16 квітня і пообіцяв посилити військові обміни та співпрацю між Росією і Китаєм. Під час візиту Лі Путін продовжував намагатися зобразити Росію як рівноправного партнера Китаю у сфері оборони і тихоокеанську військово-морську державу.
  • Новостворений "Клуб розлючених патріотів" колишнього російського офіцера і затятого націоналіста Ігоря Гіркіна опублікував свій маніфест, в якому зосередився на захисті провоєнних фракцій у Кремлі від можливого "саботажу" і "зради".
  • Російські війська провели обмежені наземні атаки на північний схід від Куп'янська та на південь від Кремінної.
  • Російські війська закріпилися в Бахмуті та продовжили наземні атаки вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
  • Російські війська продовжили оборонну підготовку на півдні України.
  • Перехід Кремля на електронну розсилку повісток продовжує ускладнювати процедуру призову в Росії.
  • Російська окупаційна влада продовжує обговорювати питання видачі російських паспортів на окупованих територіях України.
ISW карта бойових дій на війні в Україні від 17 квітня 2023 року
Фото: з сайту ISW

Читайте також

НАТО посилює оборонну стратегію, в Україні розпочали розслідування зізнань екс-"вагнерівців". 419 день війни. Онлайн

Генштаб: РФ наступає на п'яти напрямках, в епіцентрі бойових дій — Бахмут і Мар’їнка

Авіація Сил оборони за добу завдала 12 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Вибір редакції

На початок