"Покращення ситуації поки немає": за вихідні на Волині вдвічі збільшилася площа підтоплень

"Покращення ситуації поки немає": за вихідні на Волині вдвічі збільшилася площа підтоплень

Ексклюзивно

Станом на 17 квітня площа підтоплень на Волині становить 17 тисяч гектарів сільгоспугідь та присадибних ділянок, – розповів Суспільному заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук.

За вихідні площа підтоплень зросла вдвічі. У п'ятницю, 14 квітня у воді було понад 7 тисяч гектарів.

Найбільше, 14 тисяч гектарів, нині підтоплені у Камінь-Каширському районі.

"Покращення ситуації поки немає, йдуть дощі які вплинули на різке підняття рівня води. В суботу, 15 квітня, випало опадів майже 50% від місячної норми", – каже Ростислав Кравчук.

Зі слів заступника начальника регіонального офісу водних ресурсів, раніше від підтоплень здебільшого потерпала північна частина області. Нині ж кількість опадів збільшилася і на півдні Волині. "Сьогодні (17 квітня – ред.) вже вийшла на заплави річка Стир у Луцьку, наближаємося до рівня підтоплення також у Колках", – додав Ростислав Кравчук.

Наразі в області щодня працюють від 14 до 20 насосних станцій, які від початку підтоплень в області вже відкачали більше 20 мільйонів метрів кубічних води.

Як зазначили в регіональному офісі водних ресурсів, востаннє таке масштабне та тривале підтоплення на Волині було у 2013-му році. Нині ж зарадити проблемі може лише потепління та припинення опадів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Вибір редакції

На початок