"Це — самозахист світу": Зеленський прокоментував нові санкції проти Росії

"Це — самозахист світу": Зеленський прокоментував нові санкції проти Росії

"Це — самозахист світу": Зеленський прокоментував нові санкції проти Росії
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Нові санкції, які запровадила Україна 15 квітня проти російських компаній і громадян, синхронізовані із партнерами України та покликані запобігти майбутній потенційній агресії РФ.

Про це у традиційному вечірньому відеозверненні заявив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні оприлюднені ще два санкційні укази проти осіб та компаній, які розділяють провину за цей терор або допомагають йому. Зокрема, це санкції проти осіб, які пропагують державу-терориста, прикриваються спортом. Проти тих, хто повʼязаний із її посадовцями. Окремий перелік — це IT-компанії, які спонсорують терор чи дають цифрові можливості для продовження агресії", — зазначив він.

Президент зауважив, що всі українські санкції синхронізовані із глобальними санкціями.

"Це неминучий процес. Дякую всім у міжнародних інституціях та у державах-партнерах, хто працює разом із нами, з урядовцями, з РНБО, спецслужбовцями, з нашим Офісом", — наголосив політик.

За його словами, санкції проти Росії мають запобігти самій можливості майбутньої російської агресії.

"Санкційний тиск на всіх, хто винен у цій агресії, блокування їхніх активів та можливостей на рівні всього світу — це самозахист світу і вже зараз від будь-яких інших можливостей агресій", — підкреслив Зеленський.

Глава держави також подякував партнерам за підтримку України.

"Росія повинна забратися з території України. Всієї України та всі окупанти. І кожен пункт Статуту ООН повинен запрацювати знову — жодне з російських порушень міжнародного права не можна ігнорувати. Саме на таких принципах повернуться безпека та спокій у міжнародні відносини", — зазначив він.

Зеленський додав, що у Вільнюсі відбулася зустріч держав-членів спільної слідчої групи з розслідування злочинів окупантів в Україні.

"Одним із результатів зустрічі є угода – якраз учора її підписали. Угода про спільне розслідування не лише російських воєнних злочинів, а й злочину геноциду. Ми забезпечимо на всіх рівнях, зокрема й на юридичному, повну відповідальність Росії за скоєне проти України й українців. І я дякую всім партнерам, хто допомагає наближати вироки для окупантів – для російських убивць і терористів", — підсумував президент.

Читайте також

Yandex, VK та спортсмени: Зеленський затвердив нові антиросійські санкції

Звіт Human Rights про катування у Херсоні, росіяни обстріляли Слов'янськ і міста на Донеччині. 416 день війни. Онлайн

На початок