Німеччина закликала запровадити санкції проти атомної галузі РФ

Німеччина закликала запровадити санкції проти атомної галузі РФ

Німеччина закликала запровадити санкції проти атомної галузі РФ
. Логотип "Росатома". Фото: Максим Константінов/Getty Images

Німецький уряд запропонував включити до 11-го санкційного пакета Європейського Союзу обмеження проти атомної промисловості Росії.

Про це заявив віцеканцлер Німеччини Роберт Хабек, інформує Deutsche Welle.

"Ми бачили, що Росія цілеспрямовано використовує залежність у сфері енергетики для тиску. Тому федеральний уряд закликав Єврокомісію запровадити санкції щодо цивільного атомного сектора. Це має стати частиною наступного санкційного пакета", — зазначив посадовець.

На думку Хабека, Євросоюзу слід посилювати незалежність від Росії. "Ми вже далеко просунулися у багатьох сферах, у тому числі й у сфері енергетики. Залишився лише атомний сектор", — зазначив віцеканцлер ФРН.

За словами Хабека, переважне ставлення до російської атомної промисловості нічим не може бути виправдане.

"Ядерна технологія — виключно чутлива сфера, і Росія тут більше не може сприйматися як надійний партнер", — наголосив він.

При цьому, на думку німецького урядовця, у питанні про санкції щодо російської атомної енергетики потрібен перехідний період.

"Але важливо розпочати і не боятися рішучих дій і у цій сфері", — підкреслив Хабек.

Як зауважує видання, серед іншого, Росія постачає уран для паливних стрижнів атомних електростанцій та складує на своїй території радіоактивні відходи. Хабек одразу після візиту до Києва на початку квітня закликав запровадити санкції щодо країн, які попри війну в Україні продовжують отримувати уран із Росії.

Читайте також

Звіт Human Rights про катування у Херсоні, росіяни обстріляли Слов'янськ і міста на Донеччині. 416 день війни. Онлайн

На початок