З 1 липня в Україні набув чинності закон, яким посилюється покарання за водіння у нетверезому стані. Зокрема, тепер за це передбачено кримінальну відповідальність.
Водіння автомобілем під впливом алкоголю, наркотиків або ліків, передача керування людині в такому стані, відмова від перевірки або вживання таких речовин після аварії карається штрафом від 17 до 34 тисячі гривень з позбавленням права керувати на строк до трьох років.
При повторному порушенні штраф сягне 51 тисячі гривень з позбавленням права керування на термін 2-3 роки.
За словами голови громадської організації Traffic Challenge Ольги Дробишевої, цей законопроєкт в першу чергу про відповідальність кожного.
"Ви можете бути не водієм, а перехожим, котрий побачив, що люди, які пили (алкоголь - ред.) сіли за кермо - сфотографуйте. Є поліція, є громадський проєкт "Пітбуль", які допоможуть у тому, щоб цю людину притягнули до відповідальності. І тоді ви будете бачити, що цей закон для всіх. Так і має працювати, є громадський контроль, який допомагає це контролювати", - сказала вона в ефірі Українського радіо.
Що відомо
- В Україні запрацювала автофіксація порушень на дорогах.
- Як повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, на перших етапах фіксуватиметься лише перевищення встановленої швидкості руху.
- За першу добу системи автофіксації порушень правил дорожнього руху зафіксували у Києві понад 35 тисяч порушень, а рекордне перевищення швидкості сягнуло 208 км/год.
Читайте також
Експеримент: МВС хоче дозволити реєстрацію нових авто одразу в салоні