Німеччина зупиняє роботу трьох останніх АЕС

Німеччина зупиняє роботу трьох останніх АЕС

Німеччина зупиняє роботу трьох останніх АЕС
. Атомна електростанція Емсланд у Німеччині. Фото: AP

15 квітня Німеччина відключить три свої останні атомні електростанції. Тепер країна розвиватиме "зелені" технології в галузі енергетики.

Про це повідомляє Euronews.

Як зазначає видання, три ядерні реактори країни будуть зупинені в суботу, 15 квітня, але Німеччина все ще вирішує питання, куди подіти свої ядерні відходи.

"Ми вважаємо, що використання технологій високого ризику, які ми не можемо точно контролювати без тимчасового або навіть остаточного зберігання, дуже і дуже неправильно", — сказала Мартіна Гремлер, співробітниця зв'язків із громадськістю неурядової організації BUND — Friends of the Earth Germany.

Використання відновлюваних джерел енергії у Німеччині значно збільшилось після того, як країна вирішила перестати покладатися на атомні електростанції, зазначає видання.

"Розплавлення ядерних реакторів в Японії у Фукусімі у 2011 році викликало побоювання щодо безпеки у Німеччині навіть серед колишніх прихильників ядерної енергетики. Інцидент спонукав колишній уряд оголосити про зупинення всіх ядерних реакторів до 2022 року", — зауважується в публікації.

Однак терміни виведення АЕС з експлуатації були відкладені після того, як війна в Україні викликала серйозні побоювання щодо можливого дефіциту та зростання цін на енергоносії. Прихильники ядерної енергетики стверджують, що реактори можуть бути використані для зниження витрат у промисловості Німеччини, але також визнають необхідність збільшення використання різних форм відновлюваної енергії.

Однак знадобиться багато часу, щоб створити достатньо "зелених" рішень, щоб збалансувати потреби країни, каже Клаус Вінер, член парламенту від Християнсько-демократичного союзу.

"Відновлювані джерела енергії відіграватимуть велику роль у Німеччині. Мене турбує те, що це потребуватиме часу. Нам потрібна величезна кількість енергії, враховуючи ту трансформацію, яку ми спостерігаємо. Тож реальне створення потенціалу, якого ми потребуємо, займе роки, на мій погляд, ймовірно, десятиліття", — зазначив він.

Активісти називають закриття атомних станцій у суботу великим досягненням та обіцяють продовжити боротьбу із фінансовими вкладеннями в ядерну енергетику по всій Європі.

Читайте також

Звіт Human Rights про катування у Херсоні, росіяни обстріляли Слов'янськ і міста на Донеччині. 416 день війни. Онлайн

На початок