Модульні укриття та тривожна кнопка: як у школах Черкащини впроваджують "Концепцію безпеки"

Модульні укриття та тривожна кнопка: як у школах Черкащини впроваджують "Концепцію безпеки"

Модульні укриття та тривожна кнопка: як у школах Черкащини впроваджують "Концепцію безпеки"
Суспільне Черкаси

Нині на Черкащині учні понад 35 відсотків шкіл навчаються на очній формі навчання, розповів Суспільному начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський. Усі вони або користуються власними укриттями, або орендують їх в інших установ.

"Нині понад 35 відсотків шкіл у цілому в області навчаються очно. При цьому ще понад 40 відсотків — за змішаною формою, з використанням певних елементів очного навчання. Це, наприклад, коли певна категорія класів вчаться лише очно, решта ж — і дистанційно, і очно", — зазначив він.

Якщо говорити про укриття, то наразі орієнтуються здебільшого на найпростіші споруди., додав освітянин:

"Такою спорудою може бути, наприклад, погріб або приміщення з одним входом, але в такому випадку воно може бути розраховане лише на невелику кількість дітей, до 50. Якщо ця кількість більша, то вимоги інші. Нині 84 відсотки закладів області мають найпростіші криття. Це укриття, які вже є у школах або ті, які вони орендують. також іноді використовуємо як укриття інші споруди. В деяких випадках це навіть підвали культових споруд. Понад 80 закладів освіти області наразі використовують саме орендовані приміщення".

Нині опрацьовують також варіант із модульними укриттями, зазначив Валерій Данилевський.

"Розглядаємо можливість монтувати блокові модульні укриття, бо наразі невідомо як довго буде така потреба. Наразі маємо в області одне таке облаштоване укриття, але поки не носить масового характеру", — пояснив він.

Загалом у школах області нині активно впроваджують "Концепцію безпеки", додав посадовець:

"Якщо брати концептуально, то всі заклади освіти мають охорону. Але в одному випадку це нічний сторож, а в іншому — відеоспостереження. Наприклад, подекуди діє система «безпечна школа», коли обличчя кожного учня і вчителя внесене у систему, що дозволяє розпізнавати «своїх» і «чужих». Також завдяки поліції наразі активно втілюємо проєкт «тривожна кнопка», щоб у разі виникнення надзвичайної ситуації можна було викликати підмогу. Така система діє вже у 30 закладах освіти області, зокрема, і в сільських".

Для цього, пояснив Валерій Данилевський, часом залучають навіть спонсорські кошти та інші джерела фінансування.

Що відомо

Кабмін 7 квітня 2023 року, ухвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Вона представляє комплексне стратегічне бачення створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти та організацію в них рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та викладання. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок