"Ворог здатен на будь-які аморальні дії". Керівник поліції Харківщини — про Великдень

"Ворог здатен на будь-які аморальні дії". Керівник поліції Харківщини — про Великдень

"Ворог здатен на будь-які аморальні дії". Керівник поліції Харківщини — про Великдень
Володимир Тимошко. 14 квітня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

На Великдень поліція збільшить кількість патрулів, щоб забезпечити безпеку. Також на час свят працюватимуть додаткові групи кінологів та вибухотехніків.

Як поліція готується чергувати, Суспільне Харків розказав керівник обласного управління Володимир Тимошко. Далі — пряма мова.

До чого готуються поліцейські

Ми чітко для себе розуміємо, що наш ворог здатен на будь-які аморальні дії, на будь-які дії, які ми можемо назвати цинічними. Вони здатні на все. Тому ми хочемо, щоб все пройшло безпечно, щоб ці свята пройшли безпечно для людей.

Храм святого апостола і євангеліста Іоана Богослова. 12 квітня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків
Храм святого апостола і євангеліста Іоана Богослова. 12 квітня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Щоб я зранку, приймаючи чергування, не рахував кількість загиблих та поранених жителів області. Для мене ці свята пройдуть нормально, якщо у понеділок о шостій ранку черговий мені доповість, що в нас без надзвичайних подій — раз, без втрат — два, без поранених — три.

Церкви та кладовища

Уся поліція області, увесь особовий склад будуть працювати у режимі 24/7. Весь особовий склад. По-друге, кількість патрулів збільшуємо в рази. Ми наближаємо патрулі до місць, де будуть проходити релігійні обряди.

Храм Священомученика Олександра у Харкові. 14 квітня 2023 року. Ірина Гнатюк/Суспільне Харків
Храм Священомученика Олександра у Харкові. 14 квітня 2023 року. Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Це церкви, їх 220 на території Харківської області. Це Православна церква України, Українська православна церква, яка, як ви знаєте, є членом синоду Російської православної церкви, і Греко-католицька церква України. Окрім того, це 760 майже, а точніше — 753 закритих кладовища, які перебувають не території, яка або була окупована, або на територіях, де проходять активні бойові дії.

Ми не можемо гарантувати, на жаль, що на теперішній час кладовища розміновані, і там немає вибухонебезпечних предметів. Тому що прилітали снаряди, які не розривалися, було дистанційне мінування ворогом, як протитанковими мінами, так і протипіхотними мінами. Вони всі залишилися лежати у землі. Тому ми максимально закриваємо ці кладовища.

закрите кладовище в Харкові
Вирва від російського снаряду на території кладовища №17 у Харкові. 28 березня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Поліція буде проводити роз'яснювальну роботу, щоб люди не ходили на ці кладовища і попереджати про небезпеку. Ми виставимо мобільні патрулі на всіх напрямках, які ведуть з міста на деокуповані території. Будемо попереджати громадян, будемо вручати буклети з малюнками мін, щоб вони хоча б знали, як вони виглядають, якщо їх знайдуть.

Рекомендації з безпеки

Що стосується громадян, ми хотіли б що порекомендувати. Перше: дослухатися до сигналів тривоги. Безумовно. По-друге, уникати масових, великих скупчень. Тому що ворог якщо знає, що десь зібралась велика кількість людей, може завдати навмисно ракетного удару. Як це відбувалося неодноразово.

Читайте також: Поліція Харківщини просить утриматися від відвідування церков на Великдень

Слухати повітря, як ми звикли це робити це впродовж понад року. Якщо люди чують звуки, які можуть вказувати на ракетний або артилерійський обстріл, негайно лягати на тому місці, де вони перебувають. По можливості, лягати десь біля бордюрів або в якихось виїмках у землі, щоб не бути на поверхні. Або якщо поруч є укриття, негайно до нього перейти.

Як працюватиме поліція Харківщини

Щодня у звичайний день патрулюють область 1200 поліцейських. Ми додатково виділяємо на кожну церкву мінімум двох поліцейських. На 220 церков — це додатково 450-460 людей будуть перебувати біля церков.

Окрім того, це резервні групи вибухотехніків, які будуть виїжджати у разі, якщо люди повідомлятимуть про виявлення того чи іншого предмету.

Володимир Тимошко
Передача комплексів для ДНК-експертиз поліції Харківщини. Сергій Болвінов та Володимир Тимошко. 19 грудня 2022 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Окрім того, це групи кінологів, які будуть застосовувати собак, які вміють шукати вибухівку, в першу чергу.

Окрім того, це додаткові слідчо-оперативні групи, у разі необхідності документувати якісь провокації чи будь-яких дій, які можуть вплинути на публічну безпеку та порядок.

Окрім того, це чергування по всій області окремих груп спеціального призначення на той випадок, якщо росіяни захочуть здійснити якісь диверсійні дії й треба буде боротися з диверсантами.

Що відомо

  • Через мінну небезпеку напередодні Великодня заборонили відвідувати 753 кладовища у 29 громадах Харківської області. Зокрема, заборона стосується й Ізюмської громади.
  • Поліція просить жителів Харкова та області бути обережними та не наближатися до незнайомих предметів. У разі виявлення таких предметів треба викликати ДСНС за номером 101 або дзвонити на лінію 102.

Читайте також

Як у Харкові святитимуть паски на Великдень. Пояснення міської ради

Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок