РФ перейшла до тактики "аби хоч кудись долетіло й вибухнуло" — у Генштабі розповіли про модифіковані "Шахеди"

РФ перейшла до тактики "аби хоч кудись долетіло й вибухнуло" — у Генштабі розповіли про модифіковані "Шахеди"

Дрони-камікадзе "Шахеди"
Фото: Суспільне

Міжнародні санкції завдають серйозних проблем російському ВПК. Зокрема, це стосується низки мікросхем та чипів. Про це розповів представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України старший лейтенант Андрій Рудик під час брифінгу в Military Media Center.

За словами Рудика, російський ВПК у виробництві дронів суттєво залежний від іноземних компонентів. Великий ступінь зношеності ряду мікросхем та чіпів російських дронів демонструє ефективність санкцій проти РФ попри заяви Кремля, додав він.

"Росія змушена шукати шляхи обходу санкцій, за будь-яку ціну діставати навіть найпростіші аудіокодеки. Як наслідок, російський ВПК у цій галузі конструктивно деградує. Свідченням цього є виявлення 30-річних реле закордонного походження в БПЛА Shahed 136. Також плати закордонного походження та власне російського. Одразу ж помітною буде різниця в акуратності та ретельності друкування плат і припаювання до них окремих елементів", — сказав Рудик.

Він пояснив, що Росія перейшла до тактики “аби хоч кудись долетіло й вибухнуло” як у випадку з  дронами Shahed-136 та “аби хоч щось показало і підсвітило”  у випадку з БПЛА ZALA 421-16E.

"Підтвердженням цього можна вважати удар по гуртожитку в місті Ржищів Київської області 22 березня 2023 року, в результаті якого загинули дев'ять цивільних осіб", — розповів Рудик.

Водночас попри конструкторську деградацію, російські та іранські БПЛА продовжують становити небезпеку.

“Саме тому вкрай важливо позбавити росію будь-якої можливості та здатності проводити агресію та скоювати численні злочини”, — сказав Рудик.

Дрони-камікадзе іранського виробництва, які використовує російська армія задля атак на українські міста, несуть приблизно 40 кілограмів вибухівки і літають зі швидкістю в середньому 180 км/год. Вони спричиняють потужну вибухову хвилю і велику кількість дрібних уламків. Оскільки такі БПЛА літають на малій висоті — до 5 км, тому його складно виявити силами ППО.

Розпізнати наближення дрона Shahed-136 можна за характерним звуком під час польоту — коли вони наближаються, їхній мотор видає гучний звук, схожий на роботу бензопили чи роботу двигуна мопеда.

Читайте також: "Шахеди" з маркуванням "Герань-2". Що відомо про іранські дрони, які з'явилися на озброєнні Росії

Вибір редакції

На початок