Панетоне, коломба, сирна та класична. 8 тисяч великодніх пасок щодоби випікає черкаський хлібзавод. Над виробами трудиться 120 працівників у дві зміни, щоб встигнути забезпечити киян, черкащан, полтавців та кропивничан великодньою випічкою, розповів Суспільному директор підприємства Олег Швець.
До чана з вистояним тістом додають родзинки, а далі працівниця везе його на формувальну доріжку, пояснила пекарка Любов Рідько. Саме тут у теплі тісто підростає для випікання.
А далі у тунельну піч для випікання на 45 хвилин, додала технолог Ірина Глизь. А потім випечені макарівські паски охолоджуються та готуються до оздоби. Над цим процесом трудяться одинадцятеро майстрів. Серед них Валентина Рекичинська:
"Посипка на кожну паску іде різна. Як приходжу в магазин, дивлюся на покупців і мені дуже приємно, коли покупець вибирає паску нашого виробництва: я дивлюся і думаю: яку ж паску вибере покупець".

Технологиня Лариса Олійник 17 років прикрашає великодню випічку. Розповіла, що традиційна паска її улюблена:
"Ми кладемо сюди білки, потім прикрашаємо мереживом і красиві квіточки кладемо", пояснила пані Лариса.
Традиційна великодня паска готується протягом 4 годин, італійський панетоне – 20, розповіла інженер-технолог Ірина Глизь. За зміну протягом 12 годин замішують 22 чани тіста:
"Такі паски, як панетоне – це все ручна робота, починаючи від підготовки сировини до виробництва, і закінчуючи до її розробки. За зміну ми можемо панетоне випекти 300 штук, не більше, тому що ми місимо паску сирну, де використовується натуральний сир".
Черкаси прикрашають до Великодніх свят

Працівники хлібзаводу вже випекли 100 тисяч найрізноманітніших пасок, розповів директор Олег Швець. Частину великодньої випічки передали військовим:
"По пекарях у нас проходили майстер-класи до Великодня завчасно, проходилися по рецептурах, як готується тісто, повністю весь алгоритм дій їхніх. Ми скоординували свої кадри так, що у нас виробництво цілодобове".

За словами директора, після Великодня, паски на хлібзаводі випікатимуть ще протягом тижня, щоб кожен охочий міг придбати великодній хліб до столу й на Проводи.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- Дощів поменшає: на Черкащині на Великдень прогнозують потепління
- Великдень 2023: де та о котрій у Черкасах можна освятити паску