У Раді планують скасувати обмеження виплат нардепам та чиновникам

У Раді планують скасувати обмеження виплат нардепам та чиновникам

У Раді планують скасувати обмеження виплат нардепам та чиновникам

У Верховній раді зареєстрували проєкт закону про державний бюджет, яким пропонується скасувати обмеження при нарахуванні заробітної плати народним депутатам та іншим посадовцям.

Ініціаторами законопроєкту №3708 виступили 19 народних обранців із фракції "Слуга народу" та один від "Європейської солідарності".

У пояснювальній записці сказано, що під час ухвалення змін до держбюджету на 2020 рік було установлено, що з квітня та до завершення карантину, оголошеного через COVID-19, заробітна плата працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховується у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2020 року (не більше 43 тисяч гривень - ред.).

Тепер же нардепи хочуть встановити чіткі терміни дії такого обмеження. Зокрема пропонують прописати у законі про держбюджет, що обмеження щодо виплат можуть діяти не більше трьох місяців.

Оскільки обмеження було встановлено 13 квітня, нардепи хочуть повернути собі повноцінні виплати вже з середини липня, якщо відповідний законопроєкт буде ухвалений парламентом.

Що відомо

  • 13 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до бюджету-2020, згідно з яким передбачається зменшення фінансування низки міністерств та відомств та збільшення видатків на медицину та соцзабезпечення.
  • Зміни передбачали зменшення фінансування Суспільного мовника (на 178 мільйонів гривень), а також низки міністерств, відомств та збільшення кошторису Мінсоцполітики, МОЗ, Державної прикордонної служби, усіх, крім Луганської, областей України.
  • Крім того був створений фонд боротьби з коронавірусною хворобою на загальну суму 64,67 млрд грн.

Читайте також: Зміни до бюджету: кому скорочують і збільшують фінансування

На початок