Суд у Гаазі зобов’язав РФ виплатити "Нафтогазу" 5 млрд доларів — Чернишов

Суд у Гаазі зобов’язав РФ виплатити "Нафтогазу" 5 млрд доларів — Чернишов

Суд у Гаазі зобов’язав РФ виплатити "Нафтогазу" 5 млрд доларів — Чернишов
Голова групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов. Фото: Олексій Чернишов/Facebook

Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав Росію сплатити НАК "Нафтогаз України" 5 мільярдів доларів компенсації за збитки, спричинені захопленням кримських активів компанії.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці компанії.

"Команда "Нафтогазу" має перемогу на енергетичному фронті. Попри намагання Росії завадити правосуддю, Арбітражний трибунал зобов’язав РФ компенсувати "Нафтогазу" збитки обсягом у 5 млрд доларів США. Йдеться про наслідки захоплення Росією наших активів у Криму в 2014 році. Тепер Росія має виконати це рішення відповідно до своїх зобов’язань за міжнародним правом", — зазначив очільник Групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов.

У "Нафтогазі" зауважили, що до переліку захопленого Росією майна входять газотранспортна система, вишки, вся енергосистема, а також фінансові активи компанії в Криму.

"Усе це у 2014 році Росія захоплювала в першу чергу. Ми втратили бурові установки, газопроводи, власний флот та адмінбудівлі. Але не втратили віру у справедливість, яка, впевнені, буде досягнута", — зазначається в дописі.

У компанії зауважили, що Росія повинна виконати рішення суду в Гаазі відповідно до своїх зобов’язань за міжнародним правом і в повному обсязі компенсувати збитки, завдані "Нафтогазу" через незаконне захоплення його активів у Криму.

"Арбітражні рішення можна виконувати через механізм примусового виконання. Відтак, у разі відмови Росії від добровільного виконання рішення суду, відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року, Нафтогаз має право розпочати процес примусового виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи Російської Федерації", — додали в "Нафтогазі".

Читайте також

Обстріл Словʼянська, Україна закликає світ відреагувати на відео страт. 414 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок