Кремлівська "русифікація" України посилює націоналістичні настрої в Росії — ISW

Кремлівська "русифікація" України посилює націоналістичні настрої в Росії — ISW

Кремлівська "русифікація" України посилює націоналістичні настрої в Росії — ISW
Кремль, Москва. Фото: АР

Російська кампанія з "русифікації" України повертається проти самого Кремля, оскільки продовжує зміцнювати та посилювати відверто націоналістичні настрої в суспільстві РФ.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначають аналітики, Росія веде кампанію навмисної "русифікації" України, спрямовану на знищення української ідентичності за допомогою багатьох військових, соціальних, економічних, правових, бюрократичних та адміністративних заходів.

"Ідеології, що лежать в основі цієї "русифікації", також становлять риторичний кістяк провоєнного інформаційного простору, який часто відображає свій мілітаризм стійким російським націоналізмом та інтенсивною ксенофобією, спрямованою як проти України та української ідентичності, так і всередині меншин у самій Росії", — йдеться у повідомленні.

При цьому внутрішні наслідки прийняття ідеології "русифікації" виявляються у відповідях російської влади та відомих російських блогерів етнічним меншинам у Росії. Зокрема, декілька російських військових блогерів і коментаторів опублікували свою реакцію на нещодавню новину про вбивство 17-річного російського студента групою таджицьких мігрантів у Челябінську, використавши цю історію для критики мігрантів з Центральної Азії та громад етнічних меншин через їхню нездатність інтегруватися в суспільство РФ. Окрім того, глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін звинуватив мігрантів у дестабілізації Росії шляхом імпорту тероризму та екстремістських ідеологій, наголосивши на ролі міграційної політики у забезпеченні громадського порядку.

На додачу колишній ватажок бойовиків на Донбасі Ігор Гіркін, якого ISW називає "затятим націоналістом", посилив критику того, що влада Тувинської Республіки повертає тувинські назви 104 адміністративно-територіальним одиницям. Ще один військовий блогер назвав такі дії непотрібним "розсуванням кордонів" у воєнний час. Аналітики Інституту також звернули увагу на кадри, опубліковані у соціальних мережах 12 квітня, на яких група російських чоловіків, як повідомляється, віддає нацистське вітання і проходить повз адміністративні будівлі в Уфі, Башкортостан, вигукуючи "Росія для росіян".

"Ці випадки ксенофобії та расизму є прикладом суті внутрішньої "русифікації". Війна в Україні дала можливість найзліснішим голосам в інформаційному просторі консолідувати свою ідеологію та спроєктувати її як на український народ, так і на неслов'янські меншини у самій Росії. Ця динаміка, ймовірно, наростатиме у міру продовження війни і переживе вторгнення Росії в Україну, проникаючи у внутрішній простір Росії на довгі роки", — вважають в ISW.

Читайте також

Світовий банк фінансує відновлення електромереж, Україна закликає відреагувати на відео страт. 414 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок