У Запоріжжі перейменували 12 вулиць, які мали радянські назви

У Запоріжжі перейменували 12 вулиць, які мали радянські назви

У Запоріжжі перейменували 12 вулиць, які мали радянські назви
Фото: Запорізька міська рада

У Запоріжжі продовжує працювати робоча група з перейменування вулиць, які носять радянські назви. Таких вулиць внесено до реєстру близько 300. З них наразі перейменували 12.

Про це Суспільному розповів член робочої групи зі створення реєстру урбанонімів міста Запоріжжя Михайло Мордовськой.

За словами чоловіка, робоча група працює вже майже рік. Пояснює, спочатку створили реєстр топононімів, які підлягають перейменуванню:

"Досить ретельна була робота, де ми добирали назви, які, на нашу думку, підходять під декомунізацію, дерусифікацію. І після того, як цей реєстр був сформований, а там близько 300 назв, ми почали добирати нові назви для цих вулиць".

Наразі, каже Михайло Мордовськой, перейменовані 12 вулиць: "Опрацьовували назви вулиць на честь географічних назв Росії. Далі пропонуємо нові назви, опрацьовуємо пропозиції містян, подаємо на голосування в інтернет. Тобто кожна людина в Запоріжжі може долучитися до процесу формування нових назв".

Після голосування робоча група опрацьовує протоколи з уточненими назвами і подає на комісію з топоніміки: "Далі міська комісія формує пропозицію на сесію міської ради, де депутати міської ради приймають остаточне рішення щодо перейменування".

Михайло Мордовськой зазначає, перші вулиці, назви яких були змінені, пов’язані з назвами російської столиці: "Ці вулиці першими підлягали перейменуванню. З центральних вулиць це вулиця Лєрмонтова, яка сьогодні називається вулицею В’ячеслава Зайцева. Процес іде, не квапливо, досить повільно. Не так, як нам хотілося б".

Фахівець наголосив, що за Законом у цьому році всі радянські назви мають бути змінені.

Читайте також

У Комунарському районі Запоріжжя пропонують перейменувати вулицю на честь воїнів бригади із Закарпаття

У Запоріжжі розглянуть петицію про перейменування вулиці Лермонтова на честь Атанаса Іванова

У Запоріжжі вулицю Лермонтова перейменували на честь "кіборга" та історика Вячеслава Зайцева

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок