Рада скасувала ПДВ та мито на товари для безпеки та оборони

Рада скасувала ПДВ та мито на товари для безпеки та оборони

Важливо
Рада скасувала ПДВ та мито на товари для безпеки та оборони
Верховна Рада України, архівне фото: Getty Images

Верховна рада підтримала в цілому законопроєкти №9061 і №9062, які передбачають звільнення від податку на додану вартість та мита операцій щодо ввезення товарів для потреб безпеки і оборони держави на час дії воєнного стану. Депутати підтримали документи 316 та 317 голосами, свідчать сторінки законопроєктів на сайті парламенту.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту №9061, для зменшення витрат держбюджету пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів оборонного призначення:

  • пороху,
  • вибухових речовин,
  • спеціальної хімії для виробництва боєприпасів,
  • засобів радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби,
  • автомобілів спеціального призначення,
  • радіолокаційних станцій,
  • мобільних ремонтних майстерень, які використовуються в оборонних цілях,
  • військових кораблів та катерів.

Також пропонується звільнення від оподатковування ПДВ операції з постачання послуг, пов’язаних з програмним забезпеченням військового призначення, міжнародна передача якого підлягає державному контролю.

Народний депутат фракції "Голос" та перший заступник голови комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк зазначив, що за умовами законопроєкту від ПДВ та мита звільняються товари, що належать Міноборони, ЗСУ, а також іншим військовим формуванням, розвідувальним органам, органам спеціального призначення з правоохоронними функціями, утвореним відповідно до законів України та на які Конституцією та законами покладено функції із забезпечення оборони держави.

Про скасування ПДВ в Україні

22 лютого президент України Володимир Зеленський підписав закони № 8360 та № 8361, які передбачають скасування мита та ПДВ на ввезення в Україну безпілотників, тепловізорів, рацій, приладів нічного бачення та інших пристроїв.

Закон почав діяти з 23 лютого. Безмитне ввезення тимчасове. Діятиме на період воєнного стану в країні, але не більш як до 1 січня 2024 року.

Читайте також

Кабмін скасував мита та ПДВ на генератори, акумулятори та обігрівачі

Кабмін скасував технічні регламенти на товари електро- та газопостачання

Вибір редакції

На початок