Помер запорізький поет Григорій Лютий

Помер запорізький поет Григорій Лютий

Помер запорізький поет Григорій Лютий
Поет Григорій Лютий. Фото: Facebook/Ольга Стадніченко

9 квітня на 75-му році життя помер запорізький поет, член Національної спілки письменників України Григорій Лютий.

Про це у Facebook повідомила голова Запорізького обласного осередку Національної спілки письменників Ольга Стадніченко.

Григорій Лютий — автор багатьох збірок лірики, зокрема роману-пісні "Мама-Марія", автор віршів понад 50 пісень, циклу "Гуляє Гуляйполе". Поет народився у Гуляйполі, саме рідному місту присвятив чимало творів.

"Його внесок у розвиток сучасної української поезії неоціненний. У його характері вирував дух нескореного махновського Гуляйполя… Життя поета втілюється у його віршах. Поки житимуть вірші і пісні Григорія Лютого, доти він буде з нами… Світла пам'ять про Григорія Лютого житиме вічно", — йдеться в дописі Ольги Стадніченко.

Помер запорізький поет Григорій Лютий
Поет Григорій Лютий, композитор Анатолій Сердюк, завідувачка кафедри українознавства ЗНУ, літературна критикеса Ольга Стадніченко, травень 2007 р. Фото: Facebook/ Анатолій Сердюк

У 1998–2016 рр. Григорій Лютий очолював Запорізьку обласну організацію НСПУ, з 2001 р. був редактором літературного журналу «Хортиця». У творчій спадщині поета залишилось понад 50 пісень, з них майже 30 покладено на музику запорізького композитора та співака Анатолія Сердюка.

"За словами філологині КНУ ім.Т.Шевченка В.Михайлюти, "популярність пісень гуляйпільсько-махновського циклу, написаних на початку 90-х років Г.Лютим у співаторстві з А.Сердюком, допомогли змінити негативне ставлення суспільства до постаті Нестора Махна", — згадує у своєму дописі у Facebook Анатолій Сердюк.

Помер запорізький поет Григорій Лютий
Поет Григорій Лютий і композитор Анатолій Сердюк у редакції обласної газети "Запорізька правда". м. Запоріжжя, весна 1993 р. Фото: Facebook/Анатолій Сердюк

Нині творчість Григорія Лютого вивчається у школі на уроках літератури рідного краю.

Суспільне Запоріжжя висловлює щирі співчуття рідним та близьким Григорія Лютого.

Читайте також

Помер поет Григорій Лютий

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок