Звільнити Саакашвілі та виконати вимоги членства в ЄС: у Тбілісі відбулася акція протесту

Звільнити Саакашвілі та виконати вимоги членства в ЄС: у Тбілісі відбулася акція протесту

Звільнити Саакашвілі та виконати вимоги членства в ЄС: у Тбілісі відбулася акція протесту
. Акція у Тбілісі, 9 квітня 2023 року. Фото: Tornike Mandaria/RFE/RL

У Тбілісі в День національної єдності відбулась акція протесту до 34 роковин трагічних подій на площі біля Будинку уряду, під час яких загинуло 20 мирних демонстрантів, і 32 річниці прийняття грузинським парламентом "Акта про відновлення незалежності Грузії". Організатори вимагали звільнити з ув’язнення експрезидента Михеїла Саакашвілі та провести політичні реформи.

Як повідомляє "Ехо Кавказу", акцію організувала політична партія "Єдиний національний рух", за часів президентства Михеїла Саакашвілі — керівна партія Грузії.

Акція ЄНР розпочалася перед парламентом під гаслом "Разом до Європи". Учасники демонстрації принесли із собою прапори Грузії, ЄС і США, а також плакати з вимогою звільнення Саакашвілі.

Через акцію рух проспектом Руставелі був перекритий.

Лідер партії "Єдиний національний рух" Леван Хабеїшвілі ознайомив учасників акції на проспекті Руставелі у Тбілісі із чотирма вимогами. Окрім Саакашвілі, вони стосуються звільнення політика Ніки Гварамія та учасника нещодавніх протестів Лазаре Григоріадіса. Окрім того, організатори хочуть негайної відставки суддів, проти яких запроваджені санкції Заходу, а також ухвалення закону про деолігархізацію, судову реформу та реформу центральної виборчої комісії.

Хабеїшвілі запропонував політичним партіям та політичним лідерам обговорити ці вимоги. Крім того, він закликав громадськість, що зібралася перед парламентом, "об'єднатися, взятися за руки і боротися до перемоги".

"Давайте все скажемо російському олігарху Бідзіні Іванішвілі (політик та експрем’єр Грузії — ред.): "Йди, йди!". Бідзіна Іванішвілі намагається переписати історію. Де він побачив і прочитав, що грузини звикли до рабства? Де він це вичитав? Де Бідзіна Іванішвілі побачив, що боягузтво – це історія нашої країни, що удар у спину братній країні, Україні — це історія нашої країни?! Де він побачив історію зради? Бідзіна Іванішвілі має добре знати, що грузинський народ стоїть поряд з українським народом, ми боротимемося разом із нашими братами. Це не вузькі, партійні інтереси, це загроза національним інтересам нашої країни, коли ми бачимо як третього президента вбивають тортурами", — заявив політик.

Мітинг завершився виконанням гімнів Грузії, України та Євросоюзу.

На початок