"Пікассо" створює картини на фронті. Боєць Луганської тероборони малює портрети побратимів

"Пікассо" створює картини на фронті. Боєць Луганської тероборони малює портрети побратимів

"Пікассо" створює картини на фронті. Боєць Луганської тероборони малює портрети побратимів
Фото: Сили тероборони ЗСУ

Професійний художник та викладач Ярослав Байда несе службу у лавах Луганської окремої бригади тероборони. У вільну хвилину він малює своїх побратимів. За рік створив близько сорока портретів.

Історію бійця розказали в пресслужбі Сил тероборони ЗСУ. Ярослав Байда до вторгнення викладав живопис, кольорознавство та комп'ютерну графіку.

"З початку повномасштабної війни я знаходився в Києві, бо там працюю в модельному училищі. І для себе вирішив, що піду захищати країну. Був невеликий досвід поки проходив строкову службу", — розповів боєць 111-ї бригади сил тероборони Ярослав Байда.

Його відправили до тероборони Луганщини. На службі за свій талант отримав позивний "Пікассо".

"На блокпосту пішли перші портрети товаришів, з якими я ніс чергування. Малюю військових, своїх побратимів. Взагалі таке бажання з'явилося після знайомства з ними у бойовій обстановці. Захоплювала їхня мужність. Хотілося в їхнє буденне бойове життя вносити радість", — поділився боєць.

На фронті "Пікассо" створив вже близько сорока портретів. Малює на прохання і за власною ініціативою. Один портрет Ярослав втратив у Сєвєродонецьку:

"Ми там знаходилися в бункері, і в цей час я малював. Але портрет був ще не закінчений і була дуже швидка евакуація. І цей портрет лишився в бункері, де він і згорів разом з бункером. Але я намалював заново цей самий портрет і подарував".

Деякі роботи військового представлені в школі мистецтв у місті Корсунь-Шевченківський.

"Спочатку я їх дарував, але через кілька місяців вирішив їх зберігати, щоб зробити виставки. Наступна виставка буде у Києві. Для мене — це пам'ять про хлопців, друзів. Пам'ять про ці роки нелегкі".
Створив вже близько сорока портретів: художник та боєць малює портрети військових Луганської тероборони
Портрет фельдшера батальйону Едуарда. Фото: Сили тероборони ЗСУ

Читайте також

Як працює медична служба Луганської тероборони та яке має оснащення

"Хочу бути у звільненому Сватовому скоріше за всіх". Капелан з окупованого міста на Луганщині — на передовій

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок