У два з половиною рази за останній рік збільшилася кількість охочих навчатись на кафедрі військової підготовки в Черкасах. Практику та лекції перепрофілювали під стандарти НАТО, розповів начальник кафедри Володимир Вареник.
За словами пана Володимира, раніше курсантів звільняли від призову на строкову службу, однак наразі цієї пільги немає.
"Залишаються пільги тільки для тих, хто є студентами або магістрантами денної форми навчання чи аспірантами і навчаються на нашій кафедрі. Всі решта можуть підпасти під мобілізацію", — пояснив він.

Зі слів викладача, на навчання нині можуть потрапити не всіх охочі:
"На кафедру можуть вступати громадяни України, які не досягли 40-річного віку, мають вищу освіту або мають можливість здобути вищу освіту. Крім того, їх мають пропустити лікарі на військово-лікарських комісіях, бо саме там ми іноді втрачаємо певну кількість абітурієнтів".

Суспільне побувало на одному із занять. Під час навчання курсанти в касках та бронежилетах імітували пересування мінним полем. Павло Богатиренко розповів, що тут важлива ще й фізична підготовка:
"Ці знання дуже корисні, але якщо ти фізично не підготовлений, то займатися якщо чесно, тяжко", – розповів курсант Павло Богатиренко.

Також під час занять навчають управлялись зі зброєю. Курсант Олександр Супрун пройшов строкову службу та має досвід у ТРО.
"Не хотілося бути рядовим, трохи більше знаю, хочеться дізнатися ще більше і бути командиром", – зазначив він.

Разом із хлопцями навчається Тетяна Кушніренко. Вона має цивільну професію та, розповіла, через пару років бачить себе в ЗСУ:
"Я вважаю, що на полі бою всі рівні, що чоловіки, що жінки. Думаю, що це моє покликання, мені подобається це. Далі планую ставати на облік у нашому відділі ТЦК і призиватись".

Нині викладати дисципліни стало тяжче, адже половину фахівців мобілізували до лав ЗСУ, розповів учитель Андрій Соломаха. Сам він поєднує службу з лекторством, аби передати учням свій бойовий досвід:
"Вони ж будуть офіцерами і командуватимуть як мінімум взводом. У них в підпорядкуванні буде близько тридцяти людей і вони повинні будуть дбати як про своє життя повинні, так і про життя своїх підлеглих".

Окрім практики, для студентів читають лекції. Курсантка Єлизавета Допіра за фахом фармацевтка. Вчиться, аби допомагати військовим.
"Планую йти служити, допомагати нашим військовослужбовцям, надавати їм психологічну допомогу, тому що це зараз значно важливіше, ніж раніше", – пояснила вона.

Навчання триває два роки, опісля студенти можуть отримати звання офіцерів запасу.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- Щоб доставити зброю на передову: черкаська тероборона отримала нові автомобілі
- "Побачене викликає обурення": керівник Черкаської ОВА відреагував на "мовний" конфлікт на гірськолижному курорті
- "Їдь у свій Бахмут": черкасець на гірськолижному курорті втрапив у "мовний конфлікт"