Вбивство Татарського є "попередженням" фінансисту ПВК "Вагнер" Пригожину — ISW

Вбивство Татарського є "попередженням" фінансисту ПВК "Вагнер" Пригожину — ISW

Вбивство Татарського є "попередженням" фінансисту ПВК "Вагнер" Пригожину — ISW
. Місце вибуху у кафе "Стріт-бар", внаслідок якого загинув "військкор" Владлен Татарський, Санкт-Петербург, Росія, 2 квітня 2023 року, фото: AP

Вбивство російського "військового кореспондента" Владлена Татарського (справжнє ім'я — Максим Фомін) є частиною ширшої моделі ескалації російських внутрішніх конфліктів, зокрема "попередженням" голові групи "Вагнера" Євгену Пригожину.

Про це йдеться у висновках американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Вбивство Фоміна, можливо, було задумано як попередження Пригожину, який все частіше ставить під сумнів основні тези Кремля про війну в Україні і навіть косо сигналізує про зацікавленість у російському президентстві, чи то в конкуренції з Путіним, чи як його наступника", — вважають аналітики.

Зауважується, що біографії та поведінка Фоміна і Пригожина схожі, оскільки обидва стали "видатними ультранаціоналістичними діячами після ув'язнення та помилування".

Читайте також: Пригожин хоче представити себе претендентом на президентські вибори 2024 року у РФ — ISW

За даними ISW, російські чиновники, можливо, також мають намір використати вбивство Фоміна для самоцензури зростаючого російського громадянського суспільства, яке ставить під сумнів хід війни.

Крім того, аналітики Інституту вивчення війни зазначають, що вбивство вже поглиблює розкол у російському просторі мілблогерів, що у підсумку може бути вигідно зусиллям Кремля щодо консолідації контролю над інформаційним простором.

"Відомі російські мілблогери викрили особу меншого мілблогера, який публікувався під ніком MoscowCalling, і який пожартував, що жінкою, причетною до вбивства Фоміна, була Дугіна", — сказано в повідомленні.

Що відомо про загибель Владлена Татарського (Фоміна)

2 квітня у російському Санкт-Петербурзі стався потужний вибух кафе "Стріт-бар". Внаслідок вибуху загинув російський "військкор" Владлен Татарський. Згодом його загибель підтвердили у в МВС Росії. Внаслідок вибуху також зазнали поранень щонайменше 16 людей.

Раніше кафе, де стався вибух, нібито належало голові ПВК "Вагнер" Євгену Пригожину. Там у вихідні нібито збирався пропагандистський клуб "Кібер Z фронт". 2 квітня у закладі проходив творчий вечір Татарського.

Попередньо повідомлялось, що бомбу на зустріч із Татарським пронесла дівчина. Вона сховала її в статуетку та подарувала йому.

Вдень 3 квітня Слідчий комітет РФ повідомив, що підозрювану Дар'ю Трепову затримали у Санкт-Петербурзі.

Як пише російський "ТАСС", у 2022 році Трепова брала участь у несанкціонованому мітингу у день початку так званої "спеціальної операції" в Україні і була арештована на 10 діб.

Що відомо про Владлена Татарського

Владлен Татарський — це псевдонім пропагандиста Максима Фоміна, який воював в батальйоні так званої ДНР "Восток" і був у розвідці самопроголошеної Луганської народної республіки. Він родом із Макіївки, що на Донеччині.

До початку російсько-української війни Фомін декілька років провів у в'язниці Макіївки за грабіж, але 2014 року опинився на свободі після того, як тюрма потрапила під обстріл. А після цього — приєднався до лав бойовиків.

Татарський перебуває під санкціями України за поширення російської пропаганди та виправдання агресії Росії проти України. Також він закликав завдавати ракетних ударів по українській енергетичній інфраструктурі, щоб не працювали лікарні й померло більше українців.

На початок