Міноборони РФ намагається "відродити" репутацію 155 бригади, яку знищили під Вугледаром — британська розвідка

Міноборони РФ намагається "відродити" репутацію 155 бригади, яку знищили під Вугледаром — британська розвідка

Міністерство оборони РФ
Будівля Міноборони РФ в Москві, Росія. Facebook/Міноборони Росії

Міноборони Росії, ймовірно, проводить цілеспрямовану інформаційну операцію, щоб відродити репутацію 155-ї окремої морської піхотної бригади, яка стала синонімом нещодавніх невдач Росії в Україні. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

“Протягом березня 2023 року діяльність 155-ї окремої морської піхотної бригади висвітлювалась за допомогою деяких із наймасштабніших російських відеозаписів бойових дій, знятих шоломною камерою, а також телевізиту відомого російського телеведучого Володимира Соловйова”, — йдеться у повідомленні британських розвідників.

Були також публічні повідомлення про те, що формування перебуває у “піднесеному настрої з твердою рішучістю досягти поставлених цілей”, а також зображення, на яких показано переозброєння 155-ї бригади модифікованими танками.

Насправді, за даними розвідки, 155-та бригада, ймовірно, показала бойову неефективність щонайменше двічі за останні півроку через участь у тактично хибних фронтових атаках під Вугледаром у Донецькій області.

“Зусилля Міністерства оборони відродити імідж бригади, ймовірно, відображають занепокоєння тим, як її невдачі дедалі більше пов’язували з російським старшим військовим керівництвом”, — відзначили британські розвідники.

Як повідомляв 24 березня американський Інститут вивчення війни, російська 155-та морська піхотна бригада була знищена і відновлена вісім разів з початку війни — значною мірою через втрати, понесені під час тривалої боротьби за Вугледар.

Як повідомило 12 лютого американське видання Politico з посиланням на представника Сил оборони Таврійського напрямку ЗСУ Олексія Дмитрашковського, під час штурму Вугледара в Донецькій області російська армія могла втратити весь склад елітної 155-ї бригади морської піхоти.

"155-ту бригаду вже тричі доводилося доукомплектовувати. Перший раз після Ірпеня і Бучі; вдруге їх розгромили під Донецьком — вони знову відновилися. А зараз уже майже вся бригада знищена під Вугледаром", — заявив Дмитрашковський.

Читайте також

Обстріл Костянтинівки, сутички в хмельницькому соборі, загибель пропагандиста в РФ. 404 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили понад 70 атак окупантів на сході — Генштаб ЗСУ

Українська авіація за добу завдала 8 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

На початок