Як на Донеччині працює армійська авіація. СУСПІЛЬНЕ | РЕПОРТАЖ

Як на Донеччині працює армійська авіація. СУСПІЛЬНЕ | РЕПОРТАЖ

Український пілот в гелікоптері
Українські пілоти. Фото: Тарас Ібрагімов/Суспільне

Журналісти Суспільного побували на летовищі 18-ї бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського та 16-ї окремої бригади армійської авіації "Броди", звідки щодня українські пілоти мають бойові вильоти.

Пілоти вертольотами прямують у бік лінії фронту та з неба підтримують військових на землі: "Тут накопичені значні сили ворога. Буває, по кілька разів наносимо вогневе ураження по одному й тому ж району".

Військовий Віталій каже, колись, планував бути столяром, проте уже 28 років на службі. Його рідний брат теж льотчик. У 2022-му Віталій мав йти на пенсію, але залишився через повномасштабне вторгнення Росії. На війні втратив багато побратимів, загинув його двоюрідний брат.

Для того аби стати пілотами, курсанти вчаться багато років. Участь армійської авіації у бойових діях — ризик втратити не лише техніку, але й кваліфікований екіпаж зі значним досвідом.

Дехто з пілотів на службі вже понад десять років. Роман в армії з 2009-го. На початку повномасштабного вторгнення Росії він був на миротворчій місії у Конго. Каже, морально важко було служити далеко від Батьківщини, особливо коли серед його побратимів в Україні почалися перші втрати. Після указу президента Зеленського про повернення українських миротворців додому, Роман продовжив службу в рідній бригаді.

Читайте також:

Вибір редакції

На початок