"Це брехня і вигадки": суд залишив у силі заставу в 10 млн для посадовця міськради Одеси

"Це брехня і вигадки": суд залишив у силі заставу в 10 млн для посадовця міськради Одеси

"Це брехня і вигадки": суд залишив у силі заставу в 10 млн для посадовця міськради Одеси
Фото: УСІ

Суд залишив у силі запобіжний захід у вигляді застави в 10 мільйонів 510 тисяч гривень для депутата Одеської міськради Василя Шкрябая, якого підозрюють у заволодінні 131 мільйоном гривень разом із іншими посадовцями. Про це повідомили на сайті Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України.

Зокрема захисники підозрюваного депутата міськради намагалися довести, на їхню думку, необґрунтованість підозри, оголошеної Шкрябаю. Також спростувати закиди слідства спробував і сам посадовець.

"У цій підозрі немає жодного доказу моєї провини. Все вигадано, надумано. Я не бачу підстав, жодного доказу моєї участі, моєї зацікавленості. Я можу тиснути на свідків? А 4 роки слідства ніхто не думав, що я спілкуюсь з ними? Порушень насправді немає. Є вигадана думка. Мій голос навіть не був вирішуючим. Закиди обвинувачення - це просто красиві слова, за якими нічого немає. Це брехня", - наголосив Шкрябай.

Як зазначили в пресслужбі ВАКС, судді не задовольнили апеляційну скаргу та залишили в силі заставу для посадовця. Це рішення суду є остаточним та не підлягає касаційному оскарженню, повідомили на сайті.

Додамо, 18 червня Вищий антикорупційний суд обрав депутату Одеської міської ради, голові постійної комісії з питань комунальної власності Василю Шкрябаю запобіжний захід у вигляді застави в 10 мільйонів 510 тисяч гривень.

Нагадаємо, детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили про підозру в заволодінні державними коштами трьом посадовцям Одеської міської ради та приватному підприємцю.

Серед них - директор департаменту комунальної власності міськради Олексій Спектор, голова постійної комісії Василь Шкрябай, керівниця юридичного департаменту Інна Поповська та керівник фірми «Ньюс Йорк Корпорейшн» Діамід Згоннік.

Як стверджують в НАБУ, вони змовилися в 2016 році з низкою осіб задля купівлі нерухомості за завищеною в 10 разів ціною. За версією слідства, їхні дії призвели до збитків в 131 мільйон гривень.

Мова йде про купівлю міською радою понад 6 тисяч квадратних метрів нежитлової нерухомості на площі 141 гектар (колишній аеродром "Застава"). Завдяки цій землі, мерія планувала розширити площу для поховань на Одеському кладовищі "Західне", впевнені в НАБУ.

Коштувала ця нерухомість, запевняють правоохоронці, понад 146 мільйонів гривень. Таку ціну встановили нібито за результатами незалежної оцінки.

Через два роки, державна спеціалізована експертна установа, в рамках розслідування НАБУ та САП, провела експертизу й дійшла висновків, що ціну викупу завищили більш ніж у 10 разів. Як зазначають у пресслужбі НАБУ, реальна вартість становить близько 15 мільйонів гривень. Дані, на підставі яких у 2016 році визначили ціну, виявилися неправдивими, запевняють у пресслужбі НАБУ.

Гроші ж, а саме 146 мільйонів гривень, які департамент комунальної власності Одеської міської ради сплатив за будівлі та споруди комерційній компанії вивели та легалізували її власники через низку суб’єктів господарювання, пояснили в НАБУ.

17 червня посадовцю Одеської міськради Олексію Спектору та директору ТОВ "Авіакомпанія Одеса" Андрію Вірченко, які фігурують у справі, обрали запобіжний захід у вигляді застави.

Начальницю юрдепартаменту Інну Поповську також відпустили під заставу, в 630 тисяч гривень. Також вона має прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну свого місця проживання і утримуватися від спілкування з представниками/працівниками низки фірм, свідками та іншими підозрюваними.

Водночас суддя відмовила у застосуванні обов'язків у вигляді здачі закордонних паспортів і носіння електронного браслету, повідомляє портал "Слово і діло".

Суспільне Одеси готове надати право підозрюваним озвучити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

На початок