Небензя на Радбезі ООН: Росія передає зброю Білорусі, але не порушує міжнародних зобов'язань

Небензя на Радбезі ООН: Росія передає зброю Білорусі, але не порушує міжнародних зобов'язань

Небензя на Радбезі ООН: Росія передає зброю Білорусі, але не порушує міжнародних зобов'язань
Посол Росії в ООН Василь Небензя виступає під час засідання Ради Безпеки 23 серпня 2022 р. Фото: АР

Рада Безпеки ООН 31 березня зібралась на засідання щодо розміщення ядерної зброї Росії в Білорусі. Представник Росії в ООН Василь Небензя під час свого виступу не став заперечувати, що Росія передає зброю Білорусі, але "без порушень наших міжнародних зобов'язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї".

"Президент Путін чітко пояснив, що ми не передаємо ядерну зброю. Ми говоримо, про те, що ми передаємо Білорусі комплекси Іскандер, це тактичні комплекси, а також обладнання літаків, а також навчання військових Білорусі, а також тактичних ядерних об'єктів на території Білорусі, які будуть під контролем Росії", — заявив Небензя.

Він також вчергове звинуватив США у порушенні "архітектури глобальної безпеки".

"Відповідно до оцінки ситуації в Європі, там уже може бути приблизно 150 ядерних бомб Америки. І нарощення цього потенціалу лише збільшується. Є уже звіти, що така зброя уже розміщена у Нідерландах, Бельгії, Туреччині. Нещодавно Америка зробила кроки щодо порушення певних договорів, які є стратегічно критичними. У 2019-му році саме США припинили свою участь у договорі про нерозповсюдження. США постійно порушують положення договору щодо зменшення та обмеження наступальних стратегічних озброєнь. Тому Росія вирішила призупинити свою участь у договорі у лютому цього року", — наголосив представник Росії в ООН.

Небензя висловив бажання "надати певні пояснення про те, хто є справжньою загрозою миру та стабільності": "За останні роки архітектура глобальної безпеки зазнала значної ерозії. Знову ж таки за ініціативи США та їхніх союзників, які заявляють, що несуть відповідальність за процес роззброєння. Ці кроки були продиктовані лише сподіваннями США на встановленні свого власного геополітичного домінування та контролю над багатополярним світом".

Суспільне Новини транслює засідання Радбезу ООН щодо розміщення ядерної зброї Росії в Білорусі онлайн з українським перекладом.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі

Президент Росії Володимир Путін заявив, що 1 липня завершується будівництво сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та Росія вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести такий тип зброї. Також, за його словами, на території Білорусі є 10 літаків, які можуть бути носіями ядерної тактичної зброї.

У МЗС України заявили, що Росія використовує ядерний аргумент, щоб "інші здалися, тобто це тиск, це їм допомагає так чи інакше". Також міністр Кулеба сказав, що це не має стати перепоною у постачанні зброї Україні від країн-партнерів.

На початок