З першого квітня на території Житомирщини починає діяти нерестова заборона на вилов риби. Про це повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу на своїй сторінці у мережі Facebook.
За їхньою інформацією, відповідні накази оприлюднило Управління Держрибагентства у Житомирській області. Відповідно до зазначених наказів затверджено строки нерестового періоду, під час якого забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Житомирської області:
- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
- з 1 квітня по 9 червня – на водосховищах;
- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах;
- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;
- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
Як написали в екологічній інспекції, під час нересту дозволено любительське рибальство вудкою з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега за межами нерестовищ, а також в адміністративних межах населених пунктів.
"За порушення правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на суму від 34 до 680 гривень. За незаконну риболовлю, що завдала суттєву шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 249 Кримінального кодексу України. Штраф від 1700 до 3400 гривень або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого, або позбавленням волі на той самий строк", – йдеться у повідомленні екологічної інспекції.
ОНОВЛЕНО на 17.50
Додано відеосюжет від кореспондентів Суспільного
У перший день нерестової заборони кілька груп Житомирського рибоохоронного патруля вийшли на водойми області у рейди. З першою групою на річку Гуйва у Житомирський район виїхали кореспонденти Суспільного. На березі річки інспектори помітили чотири сітки, загальною довжиною більш як півсотні метрів.
"Ці сітки, які ми сьогодні тут виявили були поставлені виключно для вилову раків. Ми їх вилучили, опломбували, надалі ми їх здаємо на склад і потім вони будуть знищені", – говорить провідний державний інспектор Житомирського рибоохоронного патруля Максим Хомік.


Дві сітки на річці Ірша виявила інша рейдова група рибоохоронного патруля. Снасті витягли з води за допомогою човна. Всю рибу – щуки, кілька карасів, які витягли із сіток рибінспектори відпускають назад у водойму. Ця риба не має пошкоджень від снасті і буде жити.
"Сітки – це заборонене знаряддя лову, воно є небезпечним не лише для риби, а й для всіх водних біоресурсів, які сюди потрапляють. Не вся риба після перебування у сітці зможе вижити, бо вона може мати пошкодження від цієї снасті. Якщо риба має пошкодження, то в неї шанси вижити 50 на 50, як пощастить", – каже Максим Хомік.


Те, що сітка є небезпечною не лише для риби, а й для інших тварин, пересвідчується інша рейдова група. У одній з двох сіток, які витягають з води інспектори патруля, заплуталась качка. Тварину дістають та випускають назад у водойму.


За порушення нерестової заборони та вилов риби забороненими знаряддями лову – сітками, павуками тощо передбачено штраф до 340 гривень, окрім того, нараховують збитки за кожну пійману рибу. Наприклад, за одного карася доведеться сплатити більш як півтори тисячі гривень, за щуку майже 3500, за сома більш як п'ять тисяч гривень. На більшість видів риб також встановлена норма вилову – не більше трьох кілограм на одного рибалку. Кілька видів риби можна ловити без обмежень.
"Це карликовий американський сом, уклійка, верховодка, ротан-головешка і сонячний окунь – ці види можна ловити в не обмеженій кількості. Всі інші види риби – це три кілограми на одну особу. В нерестовий період також забороняється будь-яка навігація на човнах, щоб не було шуму на воді, ніяких сторонніх звуків, щоб рибка могла спокійно віднереститись", – пояснює провідний державний інспектор рибоохоронного патруля Костянтин Рибчинський.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: