Швейцарія приєдналася до 10 пакету антиросійських санкцій ЄС

Швейцарія приєдналася до 10 пакету антиросійських санкцій ЄС

Швейцарія приєдналася до 10 пакету антиросійських санкцій ЄС
Будівля швейцарського парламенту у Берні, ілюстративне фото: Getty Images

Федеральна рада Швейцарії на засіданні 29 березня вирішила запровадити нові санкції проти Росії. Це зближує Швейцарію з Європейським Союзом, який нещодавно ухвалив десятий пакет санкцій, йдеться у пресрелізі уряду країни.

У відповідь на триваючу військову агресію Росії проти України 25 лютого Євросоюз ухвалив нові обмеження проти Росії в рамках десятого пакету санкцій. Вже 1 березня Федеральний департамент економіки, освіти та досліджень (EAER) вніс поправки до додатків до постанови і схвалив запровадження Швейцарією санкцій проти ще близько 120 фізичних та юридичних осіб.

Наразі Федеральна рада Швейцарії затвердила санкції проти РФ, вони набули чинності з 29 березня.

Обмеження, зокрема, включають заборону громадянам Росії входити до складу керівних органів власників або операторів об'єктів критичної інфраструктури, а також подальші санкції щодо товарів. Запроваджуються нові заборони та обмеження на різні види експорту, включаючи товари подвійного призначення, товари, що сприяють військово-технічному вдосконаленню або розвитку сектору оборони та безпеки, товари, що сприяють розвитку промислового потенціалу Росії, а також, що використовуються в авіаційній та аерокосмічній галузях. Останній пакет також посилює обмеження на імпорт товарів, що мають економічне значення для Росії.

При цьому, Федеральна рада запроваджує можливість надання дозволу на переказ коштів або економічних ресурсів фізичним особам, компаніям або організаціям, що потрапили під санкції, в індивідуальному порядку, якщо це буде визнано необхідним для захисту інтересів Швейцарії.

Що відомо про санкції ЄС

Після початку повномасштабної війни Росії проти України країни ЄС та Сполучені Штати застосували до РФ економічні санкції. Загалом від 24 лютого минулого року у ЄС прийнято 10 обмежувальних санкційних пакетів, аби послабити російський ВПК та економіку країни. Вони включають як заборону на товари широкого вжитку, так і на товари, які стосуються стратегічних галузей промисловості.

12 країн заявили, що ЄС в цілому має терміново вжити заходів для припинення обходу санкцій, розширивши співпрацю митниці, податкових органів та прокуратури, розвідувальної спільноти, а також науково-дослідних інститутів та статистичних агентств на рівні ЄС.

Раніше Федеральна рада Швейцарії ініціювала конфіскацію активів оточення президента-утікача Віктора Януковича. Активи були заморожені у Швейцарії після української Революції Гідності в лютому 2014 року.

Читайте також

Вибухи в Криму, Гроссі приїхав на ЗАЕС, Зеленський запросив голову Китаю в Україну. 399 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок