У селі Козацьке на Сумщині розводять оленів і ланей

У селі Козацьке на Сумщині розводять оленів і ланей

У селі Козацьке на Сумщині розводять оленів і ланей
Фото: Суспільне Суми

На фермі у селі Козацьке неподалік Конотопа, що у Сумській області, живуть благородні олені та лані. Нині їх тут близько 800 унікальних тварин. Погодувати та помилуватися ними може кожен охочий.

Дмитро Русанов був каскадером, нині ж — оленяр.

"Оленя Рудика ми його вигодували із соски. Його покинула мати-первістка, його привела і не захотіла годувати. Він важив 5 кілограмів, а тепер - 95. Нюшу також покинула мати, бо в неї більмо на оці. Ця ферма створена, перш за все, для відновлення популяції диких тварин в лісах України", — розповів Дмитро Русанов, оленяр.

За його словами, кожна тварина пронумерована, щеплена та має чіп. Особливо ретельно оленяр стежить за харчуванням:

"Основна їхня їже — це монокорм-силос, сінаж, сіно, концентрати перемішані у міксері. Олень в перші півтора року має отримати все, бо в іншому разі він вже не наздожене".

Керівник господарства Віктор Гала почав розводити тварин близько 4 років тому. Відтоді з сорока особин стадо розрослося до майже 700 голів оленів та понад сотню ланей.

У селі Козацьке на Сумщині розводять оленів і ланей
Фото: Суспільне Суми

"Я багато разів бував за кордоном, бачив, особливо в Австрії, що там багато оленячих ферм. Придивлявся до цих тварин і виникла ідея створити таку ферму. Випадково зустрів Дмитра Русанова, знайшов спільника у цій справі і вирішили зайнятися цією справою. Це вигідно, можна як мисливську галузь розвивати, була задумка панти використовувати, як ліки, ну це все попереду", — сказав Віктор Гала, голова правління агрофірми.

Подібних ферм в Україні чотири, за словами Валентини Волик, юрисконсульта агрофірми. Вона зазначає, що їх мого бути і більше, втім на заваді стала війна та законодавство щодо таких видів діяльності:

"Норми закону, які діяли раніше, вони вже не діють. Якщо говорити про мисливські господарства, то наразі до Верховної Ради внесені документи, які мають бути на розгляді і можливо полегшать діяльність, тому, що розведення оленів, як такого кведу немає. Є розведення інших тварин".

У селі Козацьке на Сумщині розводять оленів і ланей
Фото: Суспільне Суми

Олені вже звикли до присутності людей і не бояться, кажуть на фермі. Щотижня сюди приїздять близько сотні відвідувачів. Якщо поводити себе спокійно, олені їдять з рук та дозволяють себе погладити.

Читайте також

  • "Ми працюємо з 8 до 17, а далі служимо": що лишається за лаштунками Сумського театру для дітей та юнацтва

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок