Міжнародна та державна підтримка: якою допомогою можуть скористатися черкаські аграрії

Міжнародна та державна підтримка: якою допомогою можуть скористатися черкаські аграрії

В умовах воєнного стану держава намагається допомагати аграріям на місцевому рівні. Особливо це стосується малого бізнесу, зазначив начальник Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Табурець.

Яку підтримку аграрії можуть отримати з державного та місцевого бюджетів, а також від міжнародних партнерів — він розповів Суспільному.

Наразі аграрії працюють самотужки з точки зору забезпечення пальним та закупівлі мінеральних добрив, однак є і певна підтримка з доку держави, пояснив посадовець. З його слів, можна виділити три основні напрямки.:

"Перший із них — це продовження кредитної програми «5-7-9»Програма передбачає спрощення доступу підприємств малого та середнього бізнесу до банківського кредитування, а саме отримання кредитів за зниженою процентною ставкою., яка вже досить ефективно спрацювала. Звісно, є певні умови, зокрема, передбачене продовження такого кредитування для аграріїв, які вже взяли такі кредити, за умови, якщо вони погасили до 25 відсотків боргу. Цим кредитуванням скористалися 65 підприємств на суму понад 56 мільйонів гривень. Загалом на ці потреби у бюджеті держави передбачено понад 20 мільярдів гривень".

Ще один напрям — це безповоротні гранти, додав Ігор Табурець:

"Вони в основному передбачені для садівництва та розвитку тепличних господарств. На це у держбюджеті передбачено понад 1,3 мільярда гривень. Для черкащан ця сфера актуальна".

Третій спосіб, у який держава допомагає аграріям — це гранти та субгранти з боку міжнародних організацій, зазначив посадовець. Це, наприклад, програма для енергоефективності елеваторів, різноманітні гранти тощо. Умовою для отримання такої допомоги є присутність в офіційному реєстрі аграріїв. Заявки на такі гранти можна подавати через "Дію".

"На місцевому рівні передбачаємо створення програм підтримки для малого аграрного бізнесу. Будемо всіляко намагатися стимулювати їх фінансово. Малі аграрії — це основа економічної складової будь-якого регіону. На Черкащині понад дві тисячі підприємств, яким не під силу великі кредити, але вони позитивно сприймають елементи невеликої підтримки", — пояснив посадовець.

Зокрема, це може бути закупівля генераторів або витрати на мінеральні добрива.

Що відомо

  • На Черкащині станом на 29 березня засіяли понад чотири тисячі гектарів, розповів начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець. За словами посадовця, посівна активно триває по всіх районах Черкащини.
  • За словами Ігоря Табурця, у 2023 році черкаські аграрії збільшуватимуть посіви соняшнику, сої, ярого ячменю та зернобобових культур.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок