Через значні опади Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області потерпають від паводка. У регіонах підтоплені дороги і домогосподарства, пошкоджені дамби і мости, одна жінка загинула. Рятувальники готують мешканців окремих районів до евакуації.
За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, найважча ситуація спостерігається на території 12 районів Івано-Франківської області, у Вижницькому та Путильському районах Чернівецької області та у Стрийському районі Львівської області.
Що відбувається на Івано-Франківщині
На території Верховинського, Тлумацького, Снятинського, Коломийського, Тисменицького, Долинського, Калуського, Богородчанського, Галицького, Рожнятівського, Косівського районів та Івано-Франківська, загалом у 38 населених пунктах підтоплено 43 житлових будинки, 92 дворогосподарства, 21 присадибна ділянка та понад 5 га сільгоспугідь та повалено 4 дерева.
За словами рятувальників, досі спостерігається сильний дощ у Верховинському районі, через це рівень води у річці Черемош піднявся на півтора метра, що призвело до затоплення окремих ділянок доріг до 19 населених пунктів (Барвінків, Бистрець, Біла Річка, Білоберізка, Голови, Голошина, Грамотне, Гринява, Дземброня, Зелене, Шибене, Кохан, Перехресне, Пробійнівка, Стовпні, Топільче, Хороцеве, Яблуниця, Явірник).
"У Верховинському районі зранку 22 червня стався зсувів ґрунту у двох місцях на дорозі місцевого значення, внаслідок чого були заблоковані 26 транспортних засобів, в яких знаходилось понад 180 осіб, та сталося припинення транспортного сполучення із 6 населеними пунктами (села Дземброня, Бистрець, Топільче, Зелене, Явірник, присілок Шибене)", — розповіли у відомстві.
Нині у Верховинському районі залишається ускладнений проїзд через підтоплення 3 ділянок доріг:
— у селі Біла Річка на 1 ділянці (протяжність 100 м, рівень води до 40 см) до 3 населених пунктів (села Пробійна, Голошина, Грамотне);
— у селі Гринява на 2 ділянках (протяжністю 30 м і 100 м, рівень води на дорозі 20-30 см, місцями до 1 м) до 2 населених пунктів (села Грамотне і Пробійна).
У селі Лісний Хлібичин Коломийського району рятувальники евакуювали двох осіб та надали допомогу з евакуації матеріальних цінностей із підтоплених житлових будинків.
Для доставки продуктів харчування у важкодоступні місця на території Верховинського району залучили вертоліт ДСНС (понад 2 тонни продуктів) для мешканців, з якими через негоду відсутнє транспортне сполучення.
До рятувальної операції залучено 190 осіб та 48 одиниць техніки, зокрема вертоліт. Раніше повідомлялося, що внаслідок стихійного лиха на Прикарпатті загинула жінка.
Що відбувається у Чернівецькій області
За даними рятувальників, у місті Вижниця зруйновано тіло дамби (№ 21А) на річці Черемош, водою знесено берегоукріплення (габіони).
"Силами ДСНС у взаємодії зі службою водного господарства проводяться заходи з укріплення берега, укладено понад 20 м³ пиломатеріалів та 25 м³ піщано-гравійної суміші", — йдеться у повідомленні.
Поблизу села Банилів Вижницького району стався порив дамби № 5, внаслідок чого підтоплено 18 домогосподарств в селі Банилів та 10 домогосподарств у селі Слобода Банилів. Рятувальники з підтоплених житлових будинків врятували 13 осіб.
Для надання допомоги у селах Банилів та Слобода Банилів працює зведений загін ДСНС у кількості 78 осіб та 11 одиниць техніки, організовано роботу штабу.
Крім цього, поблизу села Розтоки Путильського району надано допомогу щодо забезпечення проїзду на автодорозі регіонального значення Р-62 Чернівці-Верховина протяжністю 50 м, що була частково пошкоджена (змито частину дорожнього полотна з утворенням провалу) внаслідок підмиву підпірної стіни бетонного берегоукріплення.
У селі Бісків рятувальники відкачали воду із трьох підтоплених домогосподарств, було укріплено береги місцевого потічка. На хуторі Білий Потік цього ж району відбувся зсув ґрунту на територію приватного дворогосподарства. Потреби у відселенні людей немає. Від ДСНС на території області залучено 78 осіб та 11 одиниць техніки.
Частину Чернівців може підтопити — жителів попереджають про можливу евакуацію.
Через паводки на Буковині оголосили червоний рівень небезпеки.
Що відбувається на Львівщині
У ДСНС повідомляють, що у 4 населених пунктах Стрийського району (село Зарічне, смт Верхнє Синьовидне, села Загірне та Баня Лисовицька) підтоплено понад 100 житлових будинків, 3 господарські будівлі, 19 підвальних приміщень та 18 дворогосподарств.
Рятувальники евакуювали трьох осіб. Усього протягом доби підрозділи ДСНС врятували з підтоплених будинків 28 осіб, з них 2 дітей; відкачали воду з 24 житлових будинків та 5 соціальних об’єктів, 32 дворогосподарств (всього відкачано близько 5 тис. м³ води); розчистили 2 ділянки дороги від зсуву ґрунту протяжністю 56 м, відбуксирували із зони затоплення 4 транспортні засоби, в яких перебувало 7 осіб; прибрали 4 повалені дерева.
Що відомо
- 22 червня рятувальники відкачали воду з семи підтоплених подвір’їв та городів мешканців села Вакулівка Роздільнянського району, що на Одещині.
- 17 червня в селі Стара Некрасівка Ізмаїльського району злива підтопила 16 житлових будинків. Тоді на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки райдержадміністрації, зливу визнали "надзвичайною метеорологічною подією природного характеру.