До Запоріжжя приїдуть бібліотекарі з Донецької та Луганської областей

До Запоріжжя приїдуть бібліотекарі з Донецької та Луганської областей

До Запоріжжя приїдуть бібліотекарі з Донецької та Луганської областей фото: www.facebook.com

30 бібліотекарів із східних областей України візьмуть участь у тренінгу «Стратегічне управління бібліотекою» у Запоріжжі. Головна мета зустрічі - визначення візії, місії та цінностей сучасної бібліотеки. Про це повідомила начальниця управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Катерина Сімонова.

З 2 по 4 липня 2020 р. у м. Запоріжжя 30 бібліотекарів візьмуть участь у тренінгу «Стратегічне управління бібліотекою» в межах проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню цілей сталого розвитку ООН до 2030 року». Він реалізується ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» у партнерстві з Департаментом культури та туризму ЗМР в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Після навчання бібліотекарі спільно з місцевими громадськими активістами та представниками влади розроблять стратегії діяльності бібліотек з урахуванням потреб громади.

Як зазначає Оксана Бруй, президентка ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація», для невеликої бібліотеки, яка хоче бути успішною та затребуваною в своїй спільності, мати власну стратегію так само важливо, як і для великої бізнес-корпорації:

«Саме працюючи над стратегією, бібліотекарі мають змогу подивитися на звичні речі з іншого боку, сформувати бачення – якою буде бібліотека в майбутньому, чітко визначити, які потреби має їхня громада, які цінності й для кого вони створюють».

Спеціаліст із соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Євген Кузнєцов розповідає, що в багатьох громадах бібліотеки є чи не єдиним центром дозвілля для місцевих мешканців, тому розвиток стратегічного мислення адміністрацій бібліотек, налагодження партнерства з органами місцевого самоврядування та активними мешканцями громади – це кроки до покращення культурного середовища у громадах східної України.

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Нагадаємо, систему «Е-книга», впроваджену в Запоріжжі, вивчають бібліотекарі інших міст України. В середині червня до запорізьких бібліотекарів приїжджали колеги з Маріуполя для вивчення електронного обліку літератури та відвідувачів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди