На Черкащині "цвітуть" водойми та гине риба

На Черкащині "цвітуть" водойми та гине риба

На Черкащині "цвітуть" водойми та гине риба Фото - Олександр Позняков

Причина цвітіння — зниження швидкості течії, підвищення температури води та високий вміст забруднювальних речовин. Про це Суспільному повідомив начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

В останні роки в річках та Кременчуцькому водосховищі, його заплавах та підводних каналах спостерігається масове цвітіння синьо-зелених водоростей в товщі води.

За словами Олександра Познякова, цвітіння води зумовлене інтенсивним розвитком водоростей у товщі води, у результаті чого вона набуває різного забарвлення.

“Це також погіршує гідробіологічний стан водойми і викликає структурні зміни в екосистемі. Крім того, екологічний стан річок і водойм тісно повʼязаний із господарською діяльністю людини. Негативно впливає недотримання режиму в прибережних захисних смугах, замулення, занесення, забруднення, зарегулювання стоку. У результаті суттєво знижується здатність водойм і річок до самоочищення”, – пояснив Олександр Позняков.

Підвищений температурний режим сприяє погіршенню ситуації на водоймах області, поодинокі випадки загибелі риби та збільшення інтенсивності "цвітіння" води минулих періодів є тому підтвердженням.

Оскільки кисню у воді у двадцять разів менше, ніж у повітрі, риба та інші водні живі ресурси весь час відшукують місця, ″багаті″ на вміст розчиненого кисню. Від його нестачі риба виснажується і гине, інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху — масову загибель риби від нестачі або ж повної відсутності кисню. Літні задухи збігаються в часі із так званим цвітінням водойм.

При цьому колір води може варіювати від синьо-зеленого до червоно-бурого (в залежності від забарвлення організмів, що викликають "цвітіння" та їх кількості). У прісних водоймах літом "цвітіння" води частіше всього спричиняється синьо-зеленими водоростями та динофітовими водоростями, весною та восени – діатомовими.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди