Оборудки з гуманітаркою та зерном, зловживання системою "Шлях": що відомо про висновки ТСК після перевірки ДніпроОВА

Оборудки з гуманітаркою та зерном, зловживання системою "Шлях": що відомо про висновки ТСК після перевірки ДніпроОВА

Оборудки з гуманітаркою та зерном, зловживання системою "Шлях": що відомо про висновки ТСК після перевірки ДніпроОВА
Фото: фейсбук-сторінка Сергія Козира

На Дніпропетровщині відбулось два засідання тимчасової слідчої комісії Верховної ради України (ТСК) щодо можливих порушень у роботі обласної військової адміністрації. Під час останнього у лютому голова комісії Сергій Козир оприлюднив висновки про незадовільну роботу обласної влади та правоохоронних органів.

Висновки ТСК

За словами голови комісії Сергія Козира, після першого засідання у жовтні 2022 року змін не відбулось.

"Робота незадовільна і викликає багато нових запитань. Отже, за чотири місяці, результат не змінний", – зазначив він.

Зокрема, питання у комісії виникали до складу, який, за її даними, орендувала обласна військова адміністрація для зберігання гуманітарної допомоги.

"Заступник голови Дніпропетровської ОВА продовжує стверджувати, що ОВА не є отримувачем гуманітарної допомоги, а виконує тільки координаційні та консультативні послуги, а вся допомога йшла на громади. Тоді виникає логічне питання: навіщо військовій адміністрації був потрібен склад для зберігання допомоги, оренда якого обійшлась бюджету 42 млн грн?" – зазначив він у дописі на сторінці у соцмережі.

Окрім цього, він повідомив, що в комісії виникло питання щодо зерна, яке, за інформацією ТСК, вилучили в підприємств області.

"Своїм наказом вилучили понад 200 вагонів зерна у підприємств та передали його на користь «Дніпромлина». Тим більше – ми маємо офіційну відповідь від Генштабу, в який говориться, що ніяких доручень щодо вилучення майна Дніпропетровській ОВА не надходило", – йдеться у повідомленні.

Зерно, за словами Сергія Козира, деяким підприємствам все ще не повернули.

Питання у комісії також виникли щодо надання дозволів для виїзду за кордон через систему "Шлях".

"Особливу увагу звернули на два прізвища – юриста «Дніпромлина» та наближеної особи до Дніпропетровської ОВА, які не тільки виїжджали за кордон, а й повернулись без жодного задекларованого гуманітарного вантажу", – зазначив він.

Як повідомив Козир, на виїзному засіданні були присутні представники всіх правоохоронних органів, проте після першого засідання жодних дій від них не було.

"Тож, за результатами повторного засідання, ми звернулись до поліції, прокуратури та СБУ Дніпропетровської області щодо проведення необхідних слідчих дій та надання всієї запитуваної інформації членам ТСК", – написав він.

Робота правоохоронних органів

З цього приводу Суспільне звернулось до прокуратури та поліції Дніпропетровщини, де журналістам повідомили, що за вказаними фактами вже відкрили кримінальні провадження.

"На даний час досудове розслідування вказаних кримінальних провадженнях триває, здійснюється слідчим управлінням ГУ НП в Дніпропетровській області, процесуальне керівництво забезпечується Дніпропетровською обласною прокуратурою", — сказано у відповіді на інформзапит Суспільного Дніпро.

Детальніше можна прочитати про це тут.

Водночас у прокуратурі Суспільне поінформували, що відомості щодо порушень під час оренди Дніпропетровською ОВА складу для гуманітарної допомоги, про що повідомлялось у висновках Тимчасової слідчої комісії, обласна прокуратура до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносила.

Позиція ОВА

Окрім цього, в середині лютого з запитом на отримання інформації Суспільне звернулось до Дніпропетровської обласної військової адміністрації, де зазначило питання, про які повідомила у висновках Тимчасова слідча комісія.

Як зазначили в обласній військовій адміністрації, висновків про роботу ТСК до них не надходило. Водночас повідомили, що ОВА справді орендувала склад для гуманітарної допомоги, але скільки на це пішло коштів – у відповіді не зазначено.

"Протягом 2022 року облдержадміністрацією було орендовано нежитлове приміщення з обладнанням для відвантаження, зберігання, сортування, пакування та подальшої передачі гуманітарної допомоги кінцевим отримувачам. Своєю чергою інформуємо, що оригінали договорів оренди 30.01. 2023 року вилучено Головним слідчим управлінням Національної поліції у Києві", – повідомили Суспільному в обласній військовій адміністрації.

Щодо вилучення зерна в ОВА поінформували, що, за даними пошукової системи СЕДО "Док Проф", розпоряджень про вилучення зерна не знайшли.

"Оригінали розпоряджень були вилучені Головним слідчим управлінням Національної поліції", – зазначили в облвійськадміністрації.

Відповідь голови ТСК Сергія Козира

Чи отримували в обласній військовій адміністрації висновки комісії, Суспільне дізналось у голови ТСК Сергія Козира. За його словами, під час засідання були присутні представники влади, правоохоронних органів, також на засіданні вели записи, була організована Zoom-конференція, тому в ОВА були поінформовані про висновки комісії.

"Якщо ви відкриєте закон про ТСК, там є в повноваженнях ТСК про допити, ми всі питання ставимо, судячи з відповідей ОВА. Ми з голови нічого не беремо, ми беремо тільки з їхніх слів. Вони точно все розуміють, воно точно все знають, у них є запис", – зазначив Сергій Козир.

Також він додав, що робота комісії на Дніпропетровщині завершена. Матеріали передали до правоохоронних органів.

Читайте також

Рада підтримала припинення повноважень нардепа Олександра Трухіна

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок