У Черкасах мешканці багатоповерхівки просять не ставити під вікнами баки для сміття. Що кажуть комунальники

У Черкасах мешканці багатоповерхівки просять не ставити під вікнами баки для сміття. Що кажуть комунальники

У Черкасах мешканці багатоповерхівки просять не ставити під вікнами баки для сміття. Що кажуть комунальники
Суспільне Черкаси

Не ставити сміттєві баки під вікнами та не переносити зупинку із "Дозором" — системою для відстеження руху громадського транспорту, просять мешканці будинку по вулиці Гагаріна.

Раніше майданчик для побутових відходів стояв вздовж дороги й місцевим було зручно виносити туди сміття, розповіла голова ОСББ Тетяна Білоусова. Втім, через реконструкцію головної дороги комунальники почали шукати нове місце.

Мешканці багатоповерхівки по вулиці Гагаріна згуртувалися, бо не хочуть, аби під вікнами квартир були сміттєві баки, розповіла голова об’єднування співвласників багатоквартирних будинків "Центр-112" Тетяна Білоусова:

"Мешканці не згодні з цим місцем, бо воно не відповідає жодним нормам. Тому що тут живуть люди, гуляють діти, немає ні накриття, ні покриття".

Юрій Нігоденко мешкає на сьомому поверсі:

"Зараз це викликає дискомфорт, а що тоді буде влітку — усі ці запахи, сморід".

"У нас там було все: і для склотари, і для пластикової тари. Зараз його нема і майже кожен день катають наші баки на нове місце, а ми їх катаємо назад", — прокоментував мешканець будинку Сергій Карась.

У Черкасах
Суспільне Черкаси

Чи не щодня, за словами Сергія Карася, "Черкаська служба чистоти" — підприємство, відповідальне за вивезення сміття у місті, переносить сміттєві контейнери із попереднього місця:

"Багато років наші сміттєві баки стояли на цьому місці, а зараз у період війни чомусь вирішили робити тут зупинку. Ніхто не робить так, поки не буде розроблено, куди переміщати баки, поки не буде облаштоване місце. Це питання мають погодити із громадськістю, головами ОСББ. Тут не погодили й не попередили. Я підходив до комунальників, які мені сказали, що тут буде зупинка. Ця зупинка, яка є, — вона дуже зручна".

У Черкасах
Суспільне Черкаси

Сміттєвий майданчик переносять, бо нині триває реконструкція вулиці Гагаріна, пояснив директор підприємства-підрядника, відповідального за ремонт дороги Ігор Віблий:

"За планом реконструкції згідно з проєктом, який затверджений, пройшов експертизу – всі інстанції пройшов, на даному місці має бути автобусна зупинка".

У Черкасах
Суспільне Черкаси

У "Службі чистоти" ситуацію прокоментувала начальниця відділу з вивезення побутових відходів Тетяна Рудик:

"Це міська територія, санітарні норми там витримані до будинку – понад 20 метрів. Мешканці повинні вирішити, де будуть стояти ці контейнери – на прибудинковій території, чи місці, де запропонувала комісія. Але на Гагаріна вони встановлені не будуть".

Доки триває ремонт дороги, у мешканців будинку є час, аби визначитися з місцем, зауважила працівниця "Служби чистоти". Потому його облаштують. Голова ОСББ Тетяна Білоусова зазначила, що місце має влаштовувати як комунальників, так і містян:

"Ми хочемо, щоб прийняли правильне рішення, щоб людей це задовольнило, сміттєвий майданчик має бути облаштований згідно з санітарними нормами".

сміттєві баки
Голова ОСББ Тетяна Білоусова. Суспільне Черкаси

Зі слів пані Тетяни, згідно з Державними санітарними нормами, майданчики для сміття повинні мати навіси та огорожу, бути доступними для під’їзду сміттєвозів, а також ізольованими від житлових та громадських будівель, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 метрів.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок