Росія готує населення до наслідків українського контрнаступу — ISW

Росія готує населення до наслідків українського контрнаступу — ISW

Росія готує населення до наслідків українського контрнаступу — ISW
Військовослужбовець відпочиває поблизу позицій, район Бахмута, Донеччина, 22 березня 2023 року. Фото: AP/Libkos

Російський інформаційний простір реагує на уповільнення військових операцій РФ та можливість, що Україна може повернути собі ініціативу на фронті.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Відомі голоси у російському інформаційному просторі все частіше створюють інформаційні умови для підготовки до потенційного українського контрнаступу. Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв 24 березня наголосив, що Генштабу Росії відомо, що Київ готується до наступальних операцій, і що Генштаб Росії розглядає свої власні рішення та відповіді для підготовки до українського наступу", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають аналітики, при цьому один із відомих російських блогерів стверджував, що Україна поширює дезінформацію про плани наступу на Білгородську область, щоб відвернути російські війська до прикордонних районів та дозволити українським військам розпочати атаки на інших ділянках фронту. Такі тези частково повторюють попередні слова керівника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина про наступ України на Білгородську область, вважають в ISW.

"Інший російський військовий блогер попередив, що українські війська, швидше за все, спробують розпочати контрнаступ до того, як російська оборонно-промислова база отримає можливість збільшити виробництво та зміцнити російський оборонний потенціал", — зазначається в дописі.

При цьому керівник групи "Вагнера" Євген Пригожин також заявив 23 березня, що йому відомо про плани масштабного українського контрнаступу.

"Широкий весняний наступ Росії, очевидно, сягає кульмінації, і російський інформаційний простір, схоже, реагує на уповільнення російських операцій та можливість, що Україна може повернути собі ініціативу, із суттєвою тривогою. Російське військове командування потребує перекидання значної кількості сил на передову, щоб або не допустити кульмінації, або відновити наступальні операції", — йдеться у повідомленні.

Читайте також

Росія виснажила сили в Бахмуті — британська розвідка

МЗС спростувало заяви ООН щодо "жорстокого" поводження з полоненими РФ, бої за Бахмут тривають. 395 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок