До кінця року в Євросоюзі навчать 30 тисяч українських військових — глава представництва ЄС

До кінця року в Євросоюзі навчать 30 тисяч українських військових — глава представництва ЄС

Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. Фото: УНІАН

Країни ЄС продовжують активно допомагати Україні протидіяти російській воєнній агресії. Про закупівлю боєприпасів для ЗСУ, навчальну місію та гроші на розмінування розповів у ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Міністри закордонних справ та оборони країн-членів ЄС днями погодили план спільної закупівлі боєприпасів для постачання їх Україні, сказав Маасікас. "Завдяки цьому ЗСУ отримають ще 1 мільйон снарядів. І маю зазначити, що це досить нова для Європейського Союзу ініціатива", — додав він.

Україна якнайшвидше потребує озброєння. У цьому питанні табу й сумніви, що були у західних партнерів, поступово розбиваються одне за одним. І це вже досить помітно, додав Маасікас.

За його словами, це не єдине, чим Євросоюз та інші партнери України підтримували та продовжують підтримувати в протидії російській агресії.

"До кінця цього року в Євросоюзі пройдуть навчання 30 тисяч українських військових. Ця навчальна місія була створена у рекордні строки й зараз функціонує досить успішно".

Крім того, Євросоюз виділить цього року 25 млн євро на розмінування територій, а минулого року на це було виділено 18 мільйонів, резюмував він.

Читайте також

Вибір редакції

На початок