В Одесі волонтерам, що плетуть сітки для ЗСУ, пропонують переїхати до непридатних для цього приміщень — очільниця БФ

В Одесі волонтерам, що плетуть сітки для ЗСУ, пропонують переїхати до непридатних для цього приміщень — очільниця БФ

В Одесі волонтерам, що плетуть сітки для ЗСУ, пропонують переїхати до непридатних для цього приміщень — очільниця БФ
Люди, які зібралися біля приміщення видавництва "Причорномор'я", Одеса, 18 березня 2023 року. Фото: Богдан Галайда

В обласній раді запропонували волонтерам, що плетуть маскувальні сітки, переїхати у будівлю Одеського палацу спорту за адресою проспект Шевченка, 31. Про таке йдеться у листі управління облради з майнових справ на ім'я депутата від фракції "Європейська солідарність" Михайла Шмушковича, оприлюдненого 20 березня. Водночас керівниця благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерина Ножевнікова зауважила, що у приміщеннях Палацу спорту неможливо плести сітки через низькі температури.

В обласній раді пропонують волонтерам, що плели сітки у видавництві "Чорномор'я", переїхати до Палацу спорту. Приміщення видавництва передадуть в оренду податковій інспекції Малиновського району міста. Зараз там триває капітальний ремонт споруди цивільного захисту, йдеться у листі.

В Одесі волонтерам, що плетуть сітки для ЗСУ, пропонують переїхати до непридатних для цього приміщень — очільниця БФ
Лист управління обласної ради з майнових відносин. Джерело: Одеська облрада

У Палаці спорту неможливо плести сітки через низькі температури, заявила раніше керівниця благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерина Ножевнікова, чий фонд орендує приміщення на Шевченка, 31:

"Там навіть весною 14-17 градусів. Взимку температура в приміщенні фіксувалася на межі 6-8 градусів. І якщо ми весь час носимо, вантажимо посилки для ЗСУ та видаємо продукти чи підгузки для мешканців Одеської області — тобто рухаємося і все одно не можемо зігрітися, бо там дуже-дуже зимно, то плетіння сіток це зовсім інша справа".

20 березня під час зустрічі з депутатами обласної фракції "Європейська солідарність" керівник облради Григорій Діденко запевнив, що волонтерам можуть запропонувати інше приміщення, якщо їм не підійдуть ті, що є у Палаці спорту:

"Якщо воно вас не влаштує. Тоді подасте заявку в управління майна. Пошукаємо, що у нас є і запропонуємо вам ще якісь варіанти. Потім подасте через "Прозоро". Візьмете офіційно в оренду для "Гончаренка центру".

Депутат облради Михайло Шмушкович наполягає, що волонтери мають повернутись до видавництва "Чорномор'я".

"Більшість людей, що плели сітки у "Чорномор'ї", живуть поблизу, у тому району. Їм простіше діставатись туди, ніж їхати до Палацу спорту", — розповів депутат Суспільному.

Зараз невелика частина волонтерів плетуть сітки у кримськотатарському центрі на Левітана, більшість чекає на вирішення ситуації, пояснив Шмушкович.

Аргументи сторін

7 березня на сторінці "Гончаренко Центр Одеса. education and culture" повідомили, що облрада планує виселити волонтерську команду, яка плете сітки на базі центру.

17 березня волонтерів не пустили до центру, на вході поставили турнікети, а всередині були представники охоронної фірми.

Один з волонтерів "Гончаренко центру" Богдан Галайда вважає, що каталізатором для цієї ситуації стали розбіжності між політичними силами в Одеській обласній раді:

"Все це почалося після того, як "Слуги народу" в облраді об'єдналися з паном Шкарівським з ОПЗЖ. .... І якраз через те, що фракція ЄС завжди виступала за те, щоб зняти представника ОПЗЖ, то, відповідно, проти нас почали такими методами працювати. .... Нас почали чавити таким чином, що пан Діденко, голова облради, об'єднався з ОПЗЖ і почав наступати на волонтерів".

В Одесі волонтерам, що плетуть сітки для ЗСУ, пропонують переїхати до непридатних для цього приміщень — очільниця БФ
Волонтери, яких не пустили до центру, плетуть сітки перед входом до будівлі, Одеса, 18 березня 2023 року. Фото: Богдан Галайда

В Одеській обласній раді ж раніше зазначили, що рік тому волонтерській організації надали це приміщення у користування з умовою, що згодом вони оформлять необхідний договір оренди. Втім, за рік перебування документ так і не оформили, повідомили в облраді:

"Звертаємо увагу на те, що дана організація цілий рік не укладала необхідний договір оренди з КП "Видавництво "Чорномор’я". Було укладено лише договір про зберігання майна з ГО "Ви.Мова".

У поліції Одещини повідомили, що за подіями 17 березня почали два кримінальні провадження за статтею 356Самоправство. Кримінального кодексу України.

До поліцейських надійшла заява від керівництва видавництва із проханням вжити заходів до представників однієї з громадських організацій, які без дозвільних документів використовують одне з приміщень видавництва. Своєю чергою, представники організації заявили про те, що їх не впускають до приміщення видавництва для волонтерської роботи.

Гончаренко центр — волонтерський проєкт, заснований народним депутатом України від "Європейської солідарності" Олексієм Гончаренком.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок