СБУ знешкодила підпільні об’єднання "компартії більшовиків", одне з яких діяло на Вінниччині

СБУ знешкодила підпільні об’єднання "компартії більшовиків", одне з яких діяло на Вінниччині

СБУ знешкодила підпільні об’єднання "компартії більшовиків", одне з яких діяло на Вінниччині
Фото: СБУ

СБУ знешкодила в Україні підпільні осередки так званої "комуністичної партії Радянського Союзу", один з яких діяв на Вінниччині. Це підконтрольна ФСБ російська організація, яка бере активну участь у проведенні підривної діяльності проти України. Про це повідомляє СБУ.

Окрім Вінниччини, підпільні "філії" об’єднання діяли у Києві, Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій та Чернігівській областях. Їх створили після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Встановлено, що організацію очолює Юрій Щіпков – керівник "центрального комітету більшовиків", який перебуває у Москві. Учасники ж мали закликати до масової підтримки російських окупантів та облаштовувати "комендатури" для збору розвідданих та підготовки ворожих диверсій.

До власних осередків агітували приєднуватись місцевих жителів, у тому числі колишніх та діючих військових, які розпочинали службу за часів СРСР. Загалом таким чином залучили понад 45 людей. Вони використовували свої будинки для конспіративних зустрічей.

сбуууу
Фото: СБУ

"Вказівки на проведення злочинних дій отримували безпосередньо від очільника московського "цк" через спеціально створений анонімний Телеграм-канал. Завдяки оперативному втручанню СБУ жоден із ворожих планів щодо підривної діяльності не був втілений у життя", – йдеться в повідомленні.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили: російські паспорти, незареєстровану зброю та боєприпаси, ​мобільні телефони із доказами листування з російським "куратором", прокремлівські агітаційні матеріали.

За матеріалами СБУ одному з організаторів об’єднання повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ​

  • ст. 109 (розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницького захоплення державної влади);
  • ст. 436 (публічні заклики до розв’язання воєнного конфлікту).

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших причетних. Заходи з викриття злочину проводили за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.

Читайте також

  • Збитки на майже 1,5 млн гривень: на Вінниччині зафіксували незаконний вилов риби
  • СБУ і БЕБ заявили про ліквідацію масштабної схеми розкрадання державного газу за участі 16 облгазів

Вибір редакції

На початок