Пригожин намагається прикути увагу Росії до загрози українського контрнаступу — ISW

Пригожин намагається прикути увагу Росії до загрози українського контрнаступу — ISW

Пригожин намагається прикути увагу Росії до загрози українського контрнаступу — ISW
Євген Пригожин на похороні загиблого в Україні бійця ПВК "Вагнер" кладовищі під Санкт-Петербургом 24 грудня 2022 р. . Фото: Associated Press

Керівник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин, ймовірно, докладає зусиль в інформаційному полі, щоб пояснити ситуацію із відсутністю прогресу у взятті Бахмута Донецької області.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зокрема, зазначають аналітики, пов’язане з Пригожиним інформаційне агентство 17 березня опублікувало інтерв'ю з керівником найманців, у якому він стверджував, що українські сили готуються до контрнаступу за п'ятьма окремими напрямками: у Білгородській області, у районі Кремінної, у районі Бахмута, у бік Донецька та у Запорізькій області.

"Пригожин заявив, що українські сили почнуть ці операції, починаючи з середини квітня, і закликав російські війська підготуватися до цих контрнаступів, зберігши боєприпаси та техніку", — йдеться у повідомленні.

Як вважають в ISW, Пригожин, ймовірно, описав українські сили як такі, що мають достатню бойову силу, щоб почати масований контрнаступ на всьому театрі військових дій, щоб виправдати нездатність групи "Вагнера" завершити охоплення або оточення Бахмута. Пригожин також заявив, що українські сили готуються завдати контрудару по флангах "Вагнера" в районі Бахмута і що найманці готуються до цих контратак.

"ISW раніше оцінила, що бойовики Вагнера, проводять авантюристичні атаки на населені пункти, які легше захопити на північ і північний захід від Бахмута, оскільки їхня здатність досягати тактичних успіхів у самому Бахмуті зменшується, і Пригожин, ймовірно, намагається представити ці дії як охорону флангів у рамках підготовки до українського контрнаступу", — йдеться у публікації.

Також аналітики наводять публікацію військового блогера, пов'язаного з ПВК "Вагнер", у якій той аналогічно заявляв, що бійці "Вагнера" проводять наступальні операції на північний захід від Бахмута, щоб зірвати контратаки українців, стверджуючи, що найманці зосереджені на просуванні до Сіверськодонецького каналу на захід від Бахмута, щоб завершити охоплення міста.

"Блогер ймовірно, намагався раціоналізувати нездатність групи "Вагнера" захопити Бахмут, створивши необхідні умови для охоплення далі і далі від поточних оперативних можливостей групи "Вагнера". Пригожин також стверджував, що українські сили дислокують у Бахмуті щонайменше 19 000 військовослужбовців, що, мабуть, є спробою виправдати відсутність прогресу "Вагнера" у місті", — пише ISW.

На думку аналітиків, Пригожин передбачив український контрнаступ за п'ятьма напрямками, щоб посилити актуальність його закликів до російських сил зберегти боєприпаси та обладнання, а також через побоювання, що повсюдна нестача боєприпасів та обладнання обмежує здатність групи "Вагнера" та російських Збройних сил вести наступальні операції в Україні.

"Пригожин може мати на увазі, що загальний російський наступ в Україні наближається до кульмінації, закликаючи російські сили зберегти ресурси для українських контрнаступів. Прогноз Пригожина про п'ять окремих українських контрнаступів є дзеркальним відображенням — російські сили спеціалізувалися на проведенні кількох одночасних наступів за напрямками, що розходяться, які не підтримують один одного, що досі є однією з причин невдач Росії у війні", — зазначається в дописі.

Регіони РФ можуть розірвати зв’язки з ПВК "Вагнер"

Як зазначають в Інституті, російська регіональна влада може розірвати свої зв'язки з Євгеном Пригожиним.

"Пригожин стверджував, що влада Гарячого Ключа Краснодарського краю порушила раніше укладену домовленість про поховання у місті загиблих найманців групи Вагнера. Голова Гарячого Ключа Сергій Білопольський заявив, що місцеві жителі не вважають курортне місто Гарячий Ключ відповідним місцем для поховання вагнерівців", — йдеться у повідомленні.

Пригожин також оприлюднив телефонний дзвінок, у якому чиновник із Гарячого Ключа повідомив представнику "Вагнера", що губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв позбавив його повноважень співпрацювати з найманцями. Військовослужбовці Вагнера також випустили відеозвернення з погрозами до місцевої адміністрації, заявивши, що вони "особисто вирішать питання" з адміністрацією, якщо та не дасть відповіді на звернення.

У минулому ПВК "Вагнер" використовувала полігони для тренувань та поховань у Краснодарському краї. Це свідчить про те, що Пригожин, ймовірно, має великі та давні зв'язки з російською регіональною владою, які можуть послаблюватись, вважають в ISW. Раніше Пригожин вже конфліктував із владою Санкт-Петербурга через їхню відмову ховати померлих найманців Вагнера в одному місці зі звичайними російськими солдатами.

Читайте також

Санкції проти російського ВПК, обстріл Краматорська. 389 день війни. Онлайн

На початок