Туреччина заборонила в’їзд українському журналісту Пашаєву

Туреччина заборонила в’їзд українському журналісту Пашаєву

Туреччина заборонила в’їзд українському журналісту Пашаєву
Фото: Радіо Свобода

Туреччина заборонила в’їзд на свою територію українському журналісту Осману Пашаєву

Про це Пашаєв повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Рано чи пізно це мало статися. Туреччина заборонила мені в'їзд до країни безстроково. Без пояснень. Які коди висвічуються в системі безпеки, я не знаю. Офіційно до мене претензій нема. Турецька довідка про несудимість ідеальна", — зазначив він.

За припущенням журналіста, причиною для такого рішення могло стати висвітлення ним антиурядових протестів у Стамбулі 10 років тому або ймовірних випадків вивезення у Туреччину українського зерна, вкраденого Росією з окупованих територій.

"Що могло стати причиною: висвітлення подій в Гезіпарку 2013-го, чи тексти щодо спроби путчу 2016, чи може прискіпливе фільмування торгівлі краденим росіянами в Україні зерном 2022-го, не знаю", — написав Пашаєв.

Що відомо про Османа Пашаєва

Осман Пашаєв — український і кримськотатарський тележурналіст. Народився у 1977 році в Узбекистані. Разом із батьками повернувся до Криму у 1989 році. У 2011-му переїхав до Києва, працював на телеканалах СТБ, "Інтер", 5 каналі, НТН.

Був автором низки журналістських розслідувань, зокрема, щодо Віктора Януковича. У 2011 році очолив інформаційне мовлення на першому кримськотатарському телеканалі ATR.

У травні 2014-го року під час зйомок 70-х роковин депортації кримських татар зазнав нападу з боку проросійських активістів, був допитаний російськими силовиками. Після цього Пашаєв залишив Крим, переїхавши до Туреччини. До 2014 року проживав у Стамбулі.

На початок