Війська РФ втратили боєздатність і нездатні навіть на локальні наступи — британська розвідка

Війська РФ втратили боєздатність і нездатні навіть на локальні наступи — британська розвідка

російські військові, армія РФ
Російські військові під час тренувань на тимчасово окупованій території Донецької області, 31 січня 2023 року, фото: AP

Росія проводить одні з найнижчих показників локальних наступальних дій на фронті. У британській розвідці вважають, що це пов'язано з ослабленням боєздатності російських військ. Про це йдеться у звіті Міноборони Великої Британії.

Зазначається, що останніми днями ЗС РФ та група "Вагнера" зайняли плацдарм на захід від річки Бахмутка в центрі міста Бахмут на Донеччині. Минулого тижня річка позначала лінію фронту. Збройні сили України продовжують обороняти західну частину міста.

"Однак, загалом, на лінії фронту Росія проводить одні з найнижчих показників локальних наступальних дій, які спостерігалися принаймні з січня 2023 року.Швидше за все, це пов’язано з тим, що російські війська тимчасово виснажили боєздатність розгорнутих формувань настільки, що навіть локальні наступальні дії зараз неможливі", — зазначили у британській розвідці.

У відомстві припускають, що російські лідери, ймовірно, намагатимуться відновити наступальний потенціал сил після поповнення особового складу та запасів боєприпасів.

"Тим часом командири, ймовірно, будуть змушені вибирати між проведенням наступальних операцій і веденням надійної оборони по всій лінії", — йдеться у звіті.

Що відомо про ситуацію у Бахмуті

Військове командування спільне у думці й надалі утримувати й та боронити місто Бахмут, повідомив Офіс президента за результатами засідання Ставки 14 березня. Генерал Залужний назвав оборону Бахмута надважливим з точки зору стратегії і стримування російської армії.

Російські війська наступають з декількох напрямків і намагаються захопити місто та оточити, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Оборона міста, за висновком Міноборони, дозволяє зосередити на одному напрямку велику кількість сил окупаційних військ і послабити російське військо на інших напрямках.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

В Бахмуті лишається 3,5 тисячі цивільних, немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий. Туди під обстрілами доставляють гуманітарну допомогу.

Читайте також

Росія продовжує атакувати Бахмут, Зеленський може провести перемовини із президентом Китаю. 387 день війни. Онлайн

У Бахмуті загинув оператор Суспільного Олексій Ольховик

На Ставці у президента обговорили подальший захист Бахмута

Сили оборони завдали понад 20 ударів по позиціях військ РФ — Генштаб

На початок