РФ втратить вплив у державах ОДКБ через війну проти України — ISW

РФ втратить вплив у державах ОДКБ через війну проти України — ISW

кремль
Foto: AFP, ALEXANDER NEMENOV

Через війну проти України Росія, швидше за все, втратить військовий вплив в інших пострадянських державах, зокрема Вірменії, Киргизстані та Таджикистані, які є членами ОДКБОрганізація договору про колективну безпеку — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан. РФ намагається подати ОДКБ як реальну альтернативу НАТО. З грудня 2004-го ОДКБ має статус спостерігача Генасамблеї ООН."Миротворців" ОДКБ заходили в Казахстан у січні 2022 року, коли у країні спалахнули масові народні протести проти підняття цін на автомобільний газ, а потім переросли ув акції проти клану Назарбаєвих і чинної казахської влади.Після поновлених бойових дій між Вірменією та Азербайджаном 13 вересня 2022 року у прикордонні райони Вірменії прибула місія ОДКБ для моніторингу ситуації вздовж кордону.. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

За словами аналітиків, Передислокація Росією своїх "миротворчих сил" з Нагірного Карабаху в Україну підриває вплив Росії на Вірменію. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 16 березня звинуватив Азербайджан у підготовці нового широкомасштабного нападу та геноциду проти етнічних вірмен у Нагірному Карабасі.

Пашинян заявив, що Вірменія повинна звернутися до Радбезу ООН, якщо РФ не зможе підтримувати перемир'я в Нагірному Карабасі від 9 листопада 2020 року, посередником з укладення якого з Азербайджаном була Москва.

"Російські "миротворчі сили" в Нагірному Карабасі, швидше за все, недостатні. Російські військові передислокували підрозділи 15-ої окремої гвардійської мотострілецької бригади – єдиної спеціальної миротворчої бригади Росії – з Нагірного Карабаху в Україну в березні 2022 року", — йдеться у звіті.

В Інституті зазначили, що за даними Генштабу ЗСУ, що українські війська серйозно послабили 15-ту окрему гвардійську мотострілецьку бригаду, вбивши близько 800 і поранивши близько 400 бійців із 1800 військовослужбовців бригади, які перебували в Україні станом на червень 2022 року.

"Росія, швидше за все, втратить військовий вплив в інших пострадянських державах, оскільки Москва передислокувала елементи постійно дислокованих російських сил з російських баз у Киргизстані, окупованій Грузії (Абхазії та Південній Осетії) і Таджикистані для боротьби в Україні", — зазначили в ISW.

Що відомо про "претензії" Вірменії до Москви у питанні Нагірного Карабаху

Нікол Пашинян звинуватив російських миротворців у тому, що вони не виконують зобов'язань щодо контролю Лачинського коридору, який, за його словами, наразі блокують азербайджанські сили.

Під час зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі наприкінці грудні прем'єр Вірменії повідомив йому, що миротворці РФ вже майже 20 днів не контролюють дорогу, яка з'єднує населену вірменами частину Нагірного Карабаху з Вірменією.

Нагірний Карабах. Усі останні новини

Що відомо про Нагірний Карабах

Нагірний Карабах — регіон на півдні Кавказу, де проживає близько 130 тисяч жителів, зокрема вірмен та азербайджанців. Більша його частина контролювалася самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, яку не визнає жодна держава-член ООН. Ця республіка має "дипломатичні відносини" лише з країнами, які входять до співдружності невизнаних держав, зокрема Абхазією, Південною Осетією та Придністров'ям. З юридичної точки зору Нагірний Карабах є територією Азербайджану.

На початок