За гроші благодійників у Полтаві облаштували новий гінекологічний кабінет

За гроші благодійників у Полтаві облаштували новий гінекологічний кабінет

За гроші благодійників у Полтаві облаштували новий гінекологічний кабінет
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві відкрили гінекологічний кабінет, де прийматимуть, зокрема, жінок з інвалідністю та тих, які опинилися у складних життєвих обставинах. Працюватиме він у міському пологовому будинку. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Наталія Удовицька. Послуги у кабінеті зможуть отримати безплатно та цілодобово.

Лікарка Варвара Бережна показує нове обладнання у гінекологічному кабінеті. Його облаштували в одному з відділень пологового будинку у Полтаві.

"Стерилізаційна апаратура, всі розхідні матеріали, шухлядки. А найголовніше – є гінекологічне крісло безбар’єрного доступу, де жінки з інвалідністю, малорухомі, маломобільні, на кріслах-візках можуть заїхати і будуть оглянуті", — каже завідувачка відділення пологового будинку у Полтаві Варвара Бережна.

За гроші благодійників у Полтаві облаштували новий гінекологічний кабінет
Новий гінекологічний кабінет. Фото: Суспільне Полтава

У кабінеті послуги зможуть отримати безплатно, зокрема, жінки, які опинилися у складних життєвих обставинах, жінки з інвалідністю та ті, що постраждали від насильства в умовах війни. Допомогу тут надаватимуть комплексно, каже спеціалістка обласного департаменту охорони здоров’я Людмила Іванова.

"Кожен етап надання медичної допомоги, передбачає в собі не тільки надання самої медичної допомоги, а й надання психологічної допомоги", — говорить головна спеціалістка обласного департаменту охорони здоров’я Людмила Іванова.

Ініціював створення такого кабінету благодійний фонд "Здоров’я жінки і планування сім’ї". На облаштування витратили понад 800 тисяч гривень. Ці гроші надав уряд Великої Британії, розповіла координаторка проєкту Леся Хміль.

За гроші благодійників у Полтаві облаштували новий гінекологічний кабінет
У Полтаві облаштували новий гінекологічний кабінет. Фото: Суспільне Полтава

"Зверталася особлива увага на потреби жінок з інвалідністю. У рамках проєкту були надані і витратні матеріали, і медикаменти, й інші маніпуляційні інструменти", — каже координаторка проєкту БФ "Здоров’я жінки і планування сім’ї" Леся Хміль.

"Є препарати для профілактики небажаної вагітності, для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, для профілактики вірусу імунодефіциту людини, для запобігання вагітності, для екстреної контрацепції", — каже завідувачка відділення пологового будинку у Полтаві Варвара Бережна.

Кабінет розділили на зони, каже директорка пологового будинку Наталія Удовицька.

" Кабінет оглядовий, кабінет спілкування з пацієнтом, палату, де пацієнтка може перебувати після певних процедур, маніпуляцій, операцій, і малу операційну", говорить директорка пологового будинку у Полтаві Наталія Удовицька.

За словами Наталії Удовицької, у кабінеті пацієнток приймають від 16 березня. Робитимуть це цілодобово.

На початок