Таких лишилося дві: назвали найкращу пам'ятку Черкащини за версією "Вікі"

Таких лишилося дві: назвали найкращу пам'ятку Черкащини за версією "Вікі"

Ексклюзивно
Таких лишилося дві: назвали найкращу пам'ятку Черкащини за версією "Вікі"
Вікі любить пам'ятки/Wiki Loves Monuments Ukraine

В українській частині фотоконкурсу "Вікі любить памʼятки" 2022 найкращою світлиною Черкаської області журі обрало роботу Сергія Венцеславського із зображенням Троїцької церкви у селі Пугачівка.

Троїцьку церкву у Пугачівці на Уманщині збудували у 1761 році. Таких тризрубних (тридільних) триверхих у нашому регіоні залишилося усього двіДруга — церква Святої Параскеви П'ятниці в селі Зарубинці Монастирищенського району Черкаської області. . Раніше такий тип будівель був типовим для Середньої Наддніпрянщини.

Сергій Венцеславський близько 10 років з сім'єю подорожує Україною. Подорожують автівкою. Відвідують цікаві місця: пам'ятки архітектури, природні пам'ятки. Побачене на згадку фотографують.

"Звідки дізнався вперше про "Вікі любить пам'ятки" не пам'ятаю, але світлин з подорожей назбиралось багато. Подумав: чому б ні? І подався на конкурс",— розповів Сергій.

Участь у конкурсі він бере участь з 2019 року. Хотів поділитися своїми світлинами не тільки з близькими, знайомими, а й щоб вони потрапили у Вікі.

"За цей час мої світлини потрапляли і у найкращі по областях і були у десятці найкращих. Після першої участі, у всі наступні подорожі вже їхали зі списком пам'яток з Вікі, що потрапляють на наш маршрут. Так поєднували приємне з корисним", — згадав Венцеславський.

Фото Троїцької церкви у Пугачівці світляр зробив дорогою додому, коли з родиною повертались з Одещини до Києва.

"Чергова перемога надихає їздити Україною та знайомити з цікавими місцями нашої країни не тільки українців, але й жителів інших країн. Після початку ковід-карантину можливості їздити були дуже обмежені, а участь у конкурсі надихнула на створення групи у фейсбуці "Фотоподорожі Україною", і учасники групи теж брали участь у конкурсі від Вікі, і навіть брали призові місця", — додав Сергій.

З його слів, відео з цією ж церквою посіло третє місце у номінації "Відео".

Світлина Троїцької церкви пам’ятки вперше стало призовим у номінації "Найкраще фото регіонів України". У попередні роки цю позицію займали Троїцька церква у селі ДрабівціНаціональний дендрологічний парк «Софіївка» тощо

Що відомо

  • Wiki Loves Monuments ("Вікі любить пам’ятки") – фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться у близько 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа, в тому числі в Україні. Організатори прагнуть зібрати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити ці фотографії на сторінках Вікіпедії.
  • Участь у конкурсі є вільною та відкритою для професійних фотографів і любителів. Обов’язковою умовою є власне авторство представлених фотографій та завантаження їх протягом конкурсного періоду
  • Список пам’яток Черкаської області налічує 3040 об’єктів, 1983 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (65%). У 2022 році учасники завантажили 609 фотографій 257 пам’яток. З них світлини 8 об’єктів були завантажені вперше. За одинадцять років проведення конкурсу всього 256 учасників подавали роботи на конкурс, а в 2022 — 27 авторів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок