Російські війська продовжують вести наступи, не зважаючи на втрати. Основні зусилля зосереджують на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Протягом минулої доби росіяни здійснили понад 75 атак на цих напрямках. Сили оборони завдали понад 20 ударів по позиціях військ РФ, збили літак Су-25 і 13 безпілотників.
Про це йдеться у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.
За минулу добу війська РФ завдали 3 ракетні удари, зокрема, і по об’єкту цивільної інфраструктури Харкова. Також росіяни завдали 29 авіаційних ударів та здійснили 79 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
Високою залишається вірогідність подальших ворожих ударів по всій території України.
Ситуація на фронті
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін, формування наступальних угруповань не виявлено. На полігонах Білорусі триває підготовка підрозділів російських військ. Росія зберігає військову присутність у прикордонних районах.
Протягом доби росіяни обстріляли райони населених пунктів Хрінівка, Тимоновичі, Берилівка Чернігівської області; Єліне, Старікове, Атинське, Волфине, Степне, Кіндратівка, Покровка та Грабовське Сумської області та Леміщине, Стрілеча, Красне, Стариця, Вовчанськ, Бочкове, Бударки, Амбарне та Колодязне Харківської області.
На Куп’янському та Лиманському напрямках війська РФ вели безуспішні наступи у районах Гряниківки, Білогорівки та Спірного. З артилерії обстріляли райони населених пунктів Дворічна, Гряниківка, Куп’янськ, Крохмальне Харківської області; Новоселівське, Невське, Діброва і Білогорівка Луганської області, а також Колодязі, Сіверськ, Спірне та Федорівка на Донеччині.
На Бахмутському напрямку росіяни не полишають спроб штурмувати місто Бахмут. Сили оборони відбили численні атаки противника в районах населених пунктів Оріхово-Василівка та Богданівка. Російських обстрілів зазнали населені пункти поблизу лінії зіткнення, серед них — Привілля, Оріхово-Василівка, Григорівка, Богданівка, Бахмут, Часів Яр, Предтечине, Олександро-Шульгине, Курдюмівка, Озарянівка, Дачне та Шуми Донецької області.
На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках російські війська здійснили безуспішні наступи в районах населених пунктів Степове, Кам’янка, Авдіївка, Сєверне, Нетайлове, Первомайське, Невельське, Мар’їнка та Вугледар. На цій ділянці фронту, протягом минулої доби, найбільше атак зафіксовано в районі Мар’їнки – 12, усі вони відбиті Силами оборони. Російських обстрілів зазнали райони, зокрема, Новокалинового, Кам’янки, Ласточкиного, Авдіївки, Тоненького, Георгіївки, Невельського, Побєди, Вугледара, Времівки та Великої Новосілки Донецької області.
На Запорізькому та Херсонському напрямках армія РФ веде обороняється. Обстрілів зазнали райони населених пунктів, неподалік лінії зіткнення, зокрема, Ольгівське, Малинівка, Гуляйполе, Чарівне, Єгорівка, Мала Токмачка, Новоданилівка, Новоандріївка і Кам’янське Запорізької області; Марганець — Дніпропетровської; Червоний Маяк, Токарівка, Антонівка, Дніпровське Херсонської області та місто Херсон.
Протягом минулої доби Авіація Сил оборони завдала 16 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки росіян. Українські воїни збили ворожий літак Су-25 та 13 безпілотних літальних апаратів різного типу.
Підрозділи ракетних військ і артилерії, своєю чергою, уразили пункт управління, 3 райони зосередження особового складу та техніки військ РФ, а також 2 радіолокаційні станції, станцію радіоелектронної боротьби та зенітно-ракетний комплекс на вогневій позиції.
Що відомо про ситуацію у Бахмуті
Військове командування спільне у думці й надалі утримувати й та боронити місто Бахмут, повідомив Офіс президента за результатами засідання Ставки головнокомандуючого 14 березня. Генерал Залужний назвав оборону Бахмута надважливим з точки зору стратегії і стримування російської армії.
Російські війська наступають з декількох напрямків і намагаються захопити місто та оточити, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Оборона міста, за висновком Міноборони, дозволяє зосередити на одному напрямку велику кількість сил окупаційних військ і послабити російське військо на інших напрямках.
Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
В Бахмуті лишається 3,5 тисячі цивільних, немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий. Туди під обстрілами доставляють гуманітарну допомогу.
Читайте також
Підсумки "Рамштайну": дев'ять країн нададуть Україні танки Leopard, а Норвегія — системи NASAMS. 386 день війни. Онлайн
У Бахмуті загинув оператор Суспільного Олексій Ольховик
На Ставці у президента обговорили подальший захист Бахмута