Російська Федерація не відмовляється від своїх намірів щодо окупації України і продовжує наступ, не рахуючись із втратами. Основні зусилля окупанти зосереджують на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Про це інформує Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні 15 березня.
“Через неспроможність здолати Сили оборони України, Російська Федерація застосовує тактику терору. Здійснює обстріли населених пунктів, тим самим грубо порушує норми Міжнародного гуманітарного права”, — повідомили у Генштабі.
За добу окупанти завдали 3 ракетних удари, зокрема, і по об’єкту цивільної інфраструктури міста Харків. Також військо РФ завдало 26 авіаційних ударів та здійснило понад 23 обстріли із реактивних систем залпового вогню.
Високою залишається вірогідність подальших ударів по всій території України.
Яка ситуація на фронті на війні в Україні
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін, формування наступальних угруповань окупаційного війська не виявлено. На полігонах Республіки Білорусь триває підготовка підрозділів російських окупаційних військ. Окупанти зберігають військову присутність у прикордонних районах. Протягом доби військо РФ здійснило обстріли районів населених пунктів Хрінівка Чернігівської області; Атинське, Волфине, Степне, Кіндратівка, Покровка та Грабовське Сумської області та Стрілеча, Красне, Стариця, Вовчанськ, Бочкове, Бударки, Амбарне і Колодязне на Харківщині.
На Куп’янському та Лиманському напрямках окупанти не полишають спроб прорвати оборону українських військ. Безуспішно наступали у районах населених пунктів Білогорівка та Спірне. Здійснили артилерійські обстріли районів населених пунктів Дворічна, Гряниківка, Куп’янськ і Крохмальне Харківської області; Новоселівське, Невське, Діброва і Білогорівка — Луганської, а також Колодязі, Сіверськ, Спірне та Федорівка Донецької області.
На Бахмутському напрямку військо РФ продовжує штурмувати місто Бахмут. Сили оборони відбили атаки росіян у районах населених пунктів Оріхово-Василівка та Богданівка. Російських обстрілів зазнали, зокрема, Привілля, Оріхово-Василівка, Григорівка, Богданівка, Бахмут, Часів Яр, Предтечине, Олександро-Шультине, Курдюмівка, Озарянівка та Шуми Донецької області.
На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках окупанти безуспішно наступали в районах населених пунктів Степове, Кам’янка, Сєверне, Мар’їнка та Вугледар. Російських обстрілів зазнали Кам’янка, Ласточкине, Авдіївка, Тоненьке, Георгіївка, Невельське, Побєда, Вугледар, Времівіка, Велика Новосілка та ще декілька населених пунктів Донецької області.
На Запорізькому та Херсонському напрямках військо РФ обороняється. Обстрілів зазнали райони населених пунктів неподалік лінії зіткнення, зокрема, Ольгівське, Малинівка, Гуляйполе, Мала Токмачка, Новоданилівка, Новоандріївка, Кам’янське Запорізької області та Токарівка, Антонівка та саме місто Херсон.
Яка ситуація на окупованих територіях
“Через власне безсилля окупанти ведуть боротьбу із цивільним населенням на тимчасово захопленій території Херсонської області. Після ефективного вогневого ураження 12-13 березня районів зосередження противника, і як наслідок великих втрат, загарбники посилюють режимні заходи у окремих населених пунктах”, — йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.
За даними Генштабу, Російські окупанти, зазвичай, переміщуються на цивільних автомобілях, відібраних у місцевих жителів. Також 14 березня зафіксували рух колони окупантів у бік Криму, разом із награбованим майном.
У іншому населеному пункті Херсонщини окупанти проводять контрдиверсійні заходи. Виправдовуючи свої дії, звинувачують мешканців села у вбивстві російського військового, тіло якого було знайдено.
Протягом доби авіація Сил оборони завдала 8 ударів по окупантах
Протягом доби авіація Сил оборони України завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.
Також, цієї доби українські воїни збили російський літак Су-25.
Підрозділи ракетних військ і артилерії за добу уразили пункт управління, 3 райони зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також 2 радіолокаційні станції, станцію радіоелектронної боротьби та зенітно-ракетний комплекс на вогневій позиції.
Що відомо про ситуацію у Бахмуті
Військове командування спільне у думці й надалі утримувати й та боронити місто Бахмут, повідомив Офіс президента за результатами засідання Ставки головнокомандуючого 14 березня. Генерал Залужний назвав оборону Бахмута надважливим з точки зору стратегії і стримування російської армії.
Російські війська наступають з декількох напрямків і намагаються захопити місто та оточити, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Оборона міста, за висновком Міноборони, дозволяє зосередити на одному напрямку велику кількість сил окупаційних військ і послабити російське військо на інших напрямках.
Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
В Бахмуті лишається 3,5 тисячі цивільних, немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий. Туди під обстрілами доставляють гуманітарну допомогу.
Читайте також
Російський Су-27 збив безпілотник США над Чорним морем, Польща невдовзі передасть Україні МІГ-29. 385 день війни. Онлайн