Окупанти вивезли з України десятки тисяч культурних цінностей — МКІП

Окупанти вивезли з України десятки тисяч культурних цінностей — МКІП

Зруйнований російським обстрілом музей Григорія Сковороди на Харківщині
. Зруйнований російським обстрілом музей Григорія Сковороди на Харківщині. Травень 2022 рік. Фото: t.me/synegubov

Окупанти вивезли з України десятки тисяч культурних цінностей, про точну кількість таких предметів стане відомо пізніше. Про це розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва під час пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

За словами посадовиці, зараз тривають роботи з уточнення цифр, принаймні в тих місцях, які доступні внаслідок деокупації.

“Області проводять цю роботу почасти самостійно, почасти за участю МКІП. Сьогодні ми говоримо про десятки тисяч переміщених предметів, якщо говорити тільки про державну частину музейного фонду. Я зараз не можу назвати цифру по архівах, це окрема категорія", — сказала Чуєва.

Визначення точної кількості вкраденого Росією є складним і тривалим процесом, наголошують у міністерстві. Росіяни вивозили не тільки предмети мистецтва, а й документацію.

"Якщо більшість документації існувала в паперовому вигляді, то зараз, коли вона втрачена, потрібно звіряти кілька джерел”, — сказала Чуєва.

Читайте також: Росіяни зруйнували понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури від початку повномасштабного вторгнення

За її словами, це дуже кропітка робота і вона займає час, бо колекції великі.

Чуєва додала, що зараз важко сказати, наскільки швидко будуть повернуті всі культурні цінності України.

"Навіть якщо ми точно знаємо, де знаходяться усі ці предмети, і якщо немає добровільного акта повернення, то такі процеси через судові розгляди можуть тривати дуже довго. Ми говоримо про роки. Будемо сподіватися, що не про десятиліття", — сказала посадовиця.

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії пошкоджено понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури, серед них – понад 500 пам‘яток культури. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів 22 січня у єдиному телемарафоні.

Читайте також

"У перші тижні війни ми не мали загальнонаціональної стратегії порятунку культурної спадщини" – Платонова

На початок