Простори психосоціальної підтримки: на Черкащині запрацювали дитячі точки "СПІЛЬНО"

Простори психосоціальної підтримки: на Черкащині запрацювали дитячі точки "СПІЛЬНО"

Простори психосоціальної підтримки: на Черкащині запрацювали дитячі точки "СПІЛЬНО"
Фото Тетяни Волочай

На Черкащині безоплатно надають послуги психосоціальної та консультаційної підтримки для сімей з дітьми з постраждалих громад, розповіла регіональна координаторка проєкту Тетяна Волочай. Проєкт функціонує в межах програми “Дитячі точки СПІЛЬНО”.

На Черкащині станом на березень 2023 року функціонує дві точки та одна мобільна бригада. Там фахівці надають допомогу сім'ям з дітьми, які опинилися або мають ризик опинитися у складних життєвих обставинах, розповіла Тетяна Волочай:

"Цей проєкт реалізується Українською освітньою платформою за підтримки дитячого фонду UNICEF. Ми довго чекали, коли у Черкасах буде відбуватись подібне.

Дитяча точка «СПІЛЬНО» — це безпечний та дружній простір, куди може прийти сім’я з дітьми та отримати необхідну допомогу".

Які послуги надають спеціалісти

"Ми працюємо у трьох напрямах. Один із них — кейс-менеджмент, тобто ми беремо на супровід людей, які до нас звертаються з певними проблемами, робимо план і протягом певного періоду супроводжуємо родину. Другий напрям — мінна безпека. У нас є сертифіковані фахівці, які пройшли спеціальне навчання. Ми навчаємо дітей, маємо для цього спеціальні друковані матеріали на точках, також здійснюємо просвітницьку роботу у навчальних закладах. Також надаємо психосоціальну допомогу (арттерапію, малювання, різні активності за потребою дитини)".

Де знайти точки "СПІЛЬНО"

Зараз на Черкащині працюють дві дитячі точки — це Обласна дитяча лікарням. Черкаси, вул. 30-річчя Перемоги, 16 та у Центрі надання соціальних послуг Червонослобідської сільськоївул.Пирогова 3/1, аби охопити родини із сіл. Також функціонує мобільна бригада.

"Точки відкрились у нас на початку грудня. Наші точки знаходяться у прохідних місцях для того, щоб ми охопили якомога більше відвідувачів. Дітей у нас дуже багато, ми отримуємо схвальні відгуки. У нас є різні активності для всіх вікових категорій дітей".

Також працює мобільна бригада — здійснюються виїзні зустрічі по всій території Черкашини, прокоментувала Тетяна Волочай:

"Ми співпрацюємо з Центром соціальних служб, у нас розписаний графік виїздів. Там працює лікар загальної практики, психолог та соціальний фахівець. Тобто ми також по громадах визначаємо потребу, дивимось та спілкуємось із мешканцями громади, де потрібно підсилити щось, де потрібне наше втручання, визначаємо запити людей, які ми можемо перенаправити у заклади обласного підпорядкування".

Простори психосоціальної підтримки: на Черкащині запрацювали дитячі точки "СПІЛЬНО"
Фото Тетяни Волочай

Запитів отримують багато, усі вони різні, оскільки точки відрізняються між собою, зазначила пані Тетяна:

"В обласній лікарні ми отримуємо більше запитів з приводу медицини, у Червоній Слободі — люди більше потребують психосоціальної допомоги. Тобто дві різні локації й вони між собою різні. У Червоній Слободі діти потребують живого спілкування, ігор. В обласній лікарні зустрічі з родинами більш короткотривалі, тому що охоплення більше й має більш консультативного характеру. Навіть запитують як дістатись певної зупинки чи знайти орган соцзахисту.

Дуже багато запитів у громадах ми отримуємо з приводу отримання натуральної гуманітарної допомоги. Також, завдячуючи проєкту, двох людей із Сумщини та Харківщини ми офіційно працевлаштували.

У нас були цікаві випадки перенаправлення, коли відправляли дітей з громад в інклюзивні садочки. Тобто мамам із сіл ми підказали як перевести дітей в інклюзивні садочки".

За її словами, з початку грудня і дотепер у межах проєкту фахівці надали понад 2 500 послуг, враховуючи роботу двох точок та мобільну бригаду:

"Я вважаю, що для розвитку соціальної сфери цей проєкт підсилює не лише Черкаси, а й всю область, адже на базі Обласної лікарні у нас виходить велике охоплення дітей з області. Тож наші фахівці детально спілкуються з родинами, тобто коли приходить дитина, фахівці розпитують батьків чим ми можемо бути корисними".

Проєкт триватиме до 25 серпня, однак за потреби тривалість його дії продовжать:

"Якщо буде попит, ми продовжимо працювати. Наразі попит великий. Протягом дня наша точка в обласній лікарні надає послуги близько 35 дітям, не враховуючи батьків. У Червоній Слободі точку відвідують близько 10-15 дітей. На мою думку, є потреба надалі створювати подібні простори".

Що відомо

  • Українська освітня платформа — драйвер суспільних змін у країні. Благодійна організація, яка втілює інноваційні соціальні проєкти, створює освітні програми для громадських лідерів та організацій. Працює у регіонах України через мережу опорних центрів. Заснована у 2000 році у Львові.
  • Загалом БО “Українська освітня платформа” разом з UNICEF відкрили 20 дитячих точок СПІЛЬНО у багатьох областях Україні. А це у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Харківській, Черкаській, Кіровоградській та Запорізькій областях.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок